1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. 7 Adımda iPhone Ekran Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır?

7 Adımda iPhone Ekran Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır?

iphone ekran kilidi kaldirma

iPhone ekran kilidi kaldırma işlemi, zaman kazanmak için uygulanabilir. Basit bir çözümü olan iOS ekran kilidi kaldırma işlemini 7 basit adımda anlattık. Dilerseniz, konu ile ilgili ayrıntılara geçelim;

iPhone Ekran Kilidi Kaldırma Çözümü

iPhone ekran kilidi kaldırma işleminin nasıl gerçekleştiği, özellikle ekran kilidi şifremizi unuttuğumuzda önemli bir soru haline gelir. Telefonu nasıl açacağınızı kara kara düşünmeden önce çözümlerimizi dinlemeniz sorunu çözmenizde size bayağı yardımcı olacaktır. Bu durumu çözmek için öncelikle iPhone kilidi kırmayı birlikte deneyeceğiz.

  • Adım 1: iPhone kilidini açmak ve kilidi kırmak için bu yöntemi denemeniz size %100’lük bir başarı oranı vermez. Fakat yine de denemekte fayda bulunuyor. Bu yüzden de şimdi kilidi açmak için kaydırın ve ardından “Vazgeç” düğmesine tıklayın.
  • Adım 2: Parmağınızı “Home” tuşu üzerinde basılı tutmalısınız. Siri etkinleştiği zaman ona saati sormak için “Saat Kaç” demeniz gerekiyor.
  • Adım 3: Siri ile birlikte saati gördüğünüzde, saat resmi üzerinde bulunan “+” simgesine tıklayıp ve saat ekleyin. Saatin adına da “Apple Uzmanı” yazın.
  • Adım 4: İOS ekran kilidi kaldırma için şimdi; Apple Uzmanı kısmına uzunca tıklayın. Burada “Paylaş” butonu çıktığında “Paylaş” düğmesine basın.
  • Adım 5: Paylaş kısmına “Mesaj” seçeneğini girin. Gönderen kişi yerine de yeniden “Apple Uzmanı” ibaresini girin.
  • Adım 6: Apple Uzmanı yazan yazıya tıklayın. Burada “Yeni Kişi Yarat” deyin ve buradan “Fotoğraf Ekle” ibaresine tıklayın.
  • Adım 7: Fotoğraflara giriş yaptığınız andan itibaren “Home” tuşuna basıp daha sonra “Vazgeç” tuşuna basarsanız şifreyi girmeden Apple cihazınıza giriş yaparsınız.

iPhone 11 Ekran Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır?

Özellikle iPhone 11 ekran kilidi kaldırma için ya da yukarıda ki çözüm yolunu denediniz ve işe yaramadıysa yapmanız gereken başka çözüm yolları da bulunuyor.  Bu yolları kullanarak da iPhone kilidinizi açıp kullanabiliyorsunuz.

Çözüm 1: iTunes İle Yeniden Yükleme Yapma

Evet, yukarıda sunduğumuz çözüm biraz uğraştırıcı olabilir. Bu yüzden yapmanız gereken daha basit yolları da sizlerle paylaşmak istedik. Özellikle iPhone 11’den sonra gelen cihazlarda da kullanırsanız yüksek performans alabilirsiniz. Yapmanız gerekenler;

Adım 1: iPhone cihazınızı bilgisayara bağlamalısınız.

Adım 2: iPhone’da ekran kilidi kaldırma için iTunes açıldığı zaman “Şimdi Yedekle”  butonuna tıklayıp, “iPhone’a Geri Yükle” demeniz gerekiyor.

Adım 3: Geri yükleme işlemi tamamlandığında kurulum menüsü içinde “iTunes Yedeklemesinden Geri Yükle” seçeneğini seçiyorsunuz.  Böylece telefonunuzun kilidi açılmış olacaktır.

Çözüm 2: Kurtarma Modunu Açma

Burada bilgisayarınızı ve Apple telefonunuzu eş zamanlı yapmanız ve iPhone’umu bul bölümünü aktif hale getirmiş olmanız çok önemli. Daha sonra da Cihazı kurtar moduna almanız lazım. İşlemler tamamlandığında cihaz içeriği yok edilip son yazılım sürümüne geçerek güncelleme yapılacak. Böylece Apple ekran kilidi kaldırma işleminiz de kolaylıkla gerçekleşmiş olacak.

iPhone Ekran Kilidi Bloke Oldu

Eğer telefon kilidiniz bloke olduysa da yukarıda ki adımları deneyebilirsiniz. Büyük ihtimalle sorun halledilecek ve telefonu yeniden açmış olacaksınız. Fakat işe yaramadıysa bir yetkili servise ulaşmanızda fayda var. Onların vereceği direktifler sayesinde telefonunuza yeniden erişim sağlayabilirsiniz.

iPhone ekran kilidi nasıl kaldırılır? Sorusunun cevabını birlikte değerlendirdik. Çözümleri istediğiniz gibi işe yarayana kadar deneyebilirsiniz. Denemelerinizin sonucunda Apple cihazlarınıza erişimi sağlamanızda bu çözüm yolları size yardımcı olacaktır.

Önerilen Yazı
Iphone ve Xiaomi Dokunmatik Ekran Kalibrasyon Ayarı
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ankara Yıldırım Beyazıt Üni / Sosyoloji mezunu. Sosyal Medya Uzmanı ve Seo Makale Yazarı.

Yorum Yap