1. Ana Sayfa
 2. Video
 3. A-101’de Satılan Piranha Mini Kablosuz Klavyeyi İnceledik!

A-101’de Satılan Piranha Mini Kablosuz Klavyeyi İnceledik!

a 101de satilan piranha mini wireless klavyeyi inceledik
0.0

  Selam, bugünkü inceleme konumuz A-101’de 49,55 TL’ye satılan Piranha 2385 Wireless Mini Keyboard.

  Cihazımız hakkında aslında çok fazla konuşacak bir şey yok gerekli incelemelerin hepsini hemen aşağıdaki videoda yaptık. Fakat internet paketim az derseniz cihazın özelleiklerinden videonun altında bahsedeceğiz. Cihaz Android Box, Dizüstü Bilgisayar/Masaüstü Bilgisayar, Televizyon, Telefon/Tablet, Playstation ile uyumlu fakat bağlantı USB’si Type-A olduğu için Telefon/Tablet vb. İçin bir dönüştürü almak zorunda olabilirsiniz.

  İlk olarak cihazımızın genel özellikleri:

  • Türkçe karakterleri destekliyor.
  • 2.4 GHz hızında bir bağlantıya sahip.
  • RGB klavye yapısı. (ışıklı mışıklı)
  • 300 MAh şarj edilebilir batarya.
  • Tak ve çalıştır.

  İlk Adım:
  Cihazı ilk çalıştırmadan 2-3 saat şarj ediniz, pil azaldığında sarı renkli ışık yanıp söner. Pil ömrünü uzatmak adına kullanmadığınız zaman cihazı kapalı tutunuz. Fakat cihazın içerisindeki pil sahte Nokia 3310 pillerini andırıyor, olurda bataryanız ölürse telefonculardan cüzi bir miktara alabilirsiniz.

  Tasarım:
  Piranha 2385  Wireless Keyboard tasarımı itibari ile biraz Playstation kollarını andırıyor. Klavye hissiyatını biz beğenmedik çünkü tuşları çok sert ve ses çıkartıyor. Dış plastiği biraz dandik ama tabii ki 49,55 TL’lik bir cihazdan çok harika bir kalite beklememiz saçma olurdu. Ön tarafımda klavye tuşları, bazı kısa yollar ve bir adet touchpad(dokunmatik yüzey) mevcut. Arka tasarıma geçtiğimizde avuç içlerimize denk gelen kısımların pürüzlü bir yüzeyde olduğunu görüyoruz, ellerimizin terlemesine karşı alınan bir önlem gibi duruyor fakat plastik dandik olduğu için pek bir etki olacağını biz zannetmiyoruz. Cihazın arka kapağı tam ortada olup yukarı doğru kaydırmanız gerekiyor. Burada sizleri bir batarya ve bağlantısı için bir usb karşılıyacak.

  Piranha 2385 Wireless Mini Keyboard bazı fonksiyonel tuşları ise şu şekilde:

  Klavye aydınlatması:
  Sol en alt köşede bulunan FN tuşu ile F2 tuşlarına bastığımızda cihazımızın rengini Kırmızı,Yeşil ve Mavi olarak ayarlayabilirsiniz.

  Ses açma/kapama + kanal değiştirme:
  F9 + F10 tuşlarını kullanarak ses seviyesini ayarlayabilirsiniz.
  FN + F11/F12 tuşlarından kanal değişikliği yapabilirsiniz.

  Mouse hassasiyet ayarı:
  FN + Space (boşluk) tuşu

  Bilgisayarlar için görev yöneticisi:
  FN + Enter

  Ekranı yazdır:
  FN + F7

  Dokunmatik Yüzeyi aç/kapa:
  FN + F8

  Geçerli sayfayı büyüt:
  FN + F9

  Geliştirme ayarlarını aç:
  FN + F10

  Metin başlatmak için:
  FN + Page Up

  Metin bitirmek için:
  FN+ Page Down

  Ürün hakkında daha fazla bilgi:
  F1

  Başlat Çubuğu:
  Win

  Bir sonraki ürün inceleme hakkında Youtube Kanalımıza abone olabilir, buradan veya Youtube yorumlardan fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. VSCO nasıl kullanılır makalemizi okuyup videoyu izlemediyseniz hemen buradan ona da ulaşabilirsiniz.

  Yorum Yap

  Yazar Hakkında

  Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

  Yorum Yap