İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Konsol Oyunları
  3. Cyberpunk 2077’de İnanılmaz Bir Hata! (Aferin Böyle Olun!)

Cyberpunk 2077’de İnanılmaz Bir Hata! (Aferin Böyle Olun!)

cyberpunk 2077 hatalari

Cyberpunk 2077’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ünlü sözü “İstikbal Göklerdedir” bir yazım hatası sonucunda çok yanlış bir şekilde yer aldı. Yaşanan bu hatanın ardından firmadan bir özür açıklaması geldi.

Cyberpunk 2077, çıktığı ilk günden itibaren itibaren uzun süreli bekleyişin ardından rekor seviyede bir indirmeyle karşılaştı. Fakat aynı zamanda milyonlarca indirmenin ardından milyonlarca tepkide toplamış durumda. Oyun içi hatalar, mekanik sorunlar ve çeviri hataları bunlardan bazıları.

 

cyberpunk 2077 hatalari

Cyberpunk 2077’nin çeviri ekibi 23 Studios oyun içerisinde yer alan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün “İstikbal Göklerdedir“de büyük bir hata yaptı. Türk Twitch yayıncısı Tuğkan “Elraenn” Gönültaş’ın ortaya çıkardığı hataya göre “İstikbal Gö*lerdedir” ifadesinin yer aldığı görülüyor.
Bunula birlikte bir görselin Atatürk’ün bir görseline benzer bir görselde oyunda yer alıyor.

cyberpunk 2077 ataturk

23 Studios’tan açıklama geldi

“Sevgili oyunseverler, Cyberpunk 2077’de yer alan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret olarak algılanan çevirinin düzeltilmesi için diğer çeşitli hata düzeltmelerinin de olduğu bir yama zaten hazırlanmıştı. Bu yama yayına girdiğinde metin oyundan kaldırılacaktır. Gözümüzden kaçan bu hata için herkesten özür diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

23 studios ozur diledi

Hadi bakalım şimdi sıra sizde CD Projekt RED ekibi sorun her ne kadar çeviri kaynaklıymış gibi görünsede ülkemizin milli değerini etkileyen bu hata konusunda Cyberpunk 2077’ın yapım aşamasında emeği geçenlerden bir özür bekliyoruz! Ve bir daha böyle bir hata ile karşılamamayı umuyoruz.

Cyperpunk 2077 hataların giderildiğini açıkladığı ilk güncellemesi Hotfix 1.04’ü duyurdu!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yorum Yap