İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Onvo TV Nerenin Malı? Alınır mı? Kullanıcı Yorumları

Onvo TV Nerenin Malı? Alınır mı? Kullanıcı Yorumları

Türk markası olan Onvo Tv'yi almadan önce Onvo Tv rehberimizden mutlaka faydalanmalısınız.

onvo tv nerenin mali

Onvo TV, Türkiye’de satışlarını arttırdıktan sonra yurt dışına açılan bir televizyon markasıdır. Kurucusu Türk olan Onvo televizyon, fiyat performans açısından tercih edilmeye başlandı. Bunda Bim, A101 ve öncü e-ticaret sitelerin ciddi etkisi var diyebiliriz. Alımların artması ile birlikte sıkça merak konusu olan bu marka hakkında ihtiyacınız olan bütün bilgileri derledik. Ayrıntılar ise şu şekilde;

Onvo TV Kanal Ayarlama Nasıl Yapılır?

 • Adım 1: İlk olarak Onvo TV kanal ayarlama için ‘’Menü’’ tuşuna basın.
 • Adım 2: Açılan sekmeden ‘’kanal’’ bölüme gelin ve anten türünden uydu seçmeniz için ‘’Tara’’ kısmına giriş yapın.
 • Adım 3: Açılan kısımda ‘’Bir Uydu Tarama Modu Seçin’’ seçeneğini ‘’Ağ’’ bölümüne çevirin.
 • Adım 4: Aynı sayfada yer alan ‘’Kanal Türü’’ seçeneğini ‘’Ücretsiz’’ olarak değiştirin.
 • Adım 5: ‘’LNB Ekle’’ seçeneğine tıklayın ve ‘’Uydu Listesi’’ bölümünden ‘’Türksat’’ uydusunu seçin. Yanda bulunan menüden ‘’DISEqc1.0’’ kısmını kumandanızda bulunan ‘’Ok’’ tuşuna basıp ‘’LNB1’’ yazısına tıklayın.
 • Adım 6: Tekrar ‘’Uydu Listesi’’ kısmına gelin ve en alt kısımda ‘’TransPonder’ı Test Et’’ kısmına tıklayın. Açılan sayfada 12380 V 27500 frekansını bulun ve tıklayın. Bu frekans yoksa en alt kısımda bulunan ‘’Yeni Tp Ekleyin’’ kısmına giriş yapın. Buraya 12380 V 27500 frekansını yazın ve bir alt bölüme inin Burada ‘’H’’ olan yeri ‘’v’’ olarak Değiştirin. Yine alt bölüme inip 27500 yazın.
 • Adım 7: Bir önceki ‘’Menü’’ kısmına dönüp ‘’Geçerli Olan LNB’yi Otomatik Ayarlamayı Başlat’’ seçeneğine tıklayın.

Onvo Tv Kullanıcı Yorumları

Onvo Tv yorumu, televizyonu almadan önce size rehber olabilecek nitelikte. Televizyonu kullanan kişilerin yorumları şu şekilde;

 • Smart TV bağlandığında geri çıkış yapınca kanalların bir kısmı açılıyor, bir kısmında sinyal yok yazısı ekrana geliyor. Ya beklemek gerekiyor ya da uydu kısmına girip açıp kapamak gerekiyor.
 • 82 ekran Onvo televizyona sahibim, tarayıcıya girilmiyor ya da Onvo tarayıcı hatası veriyor. Müşteri hizmetleri fabrika ayarlarına döndürün düzelir deseler de düzelmedi. Ayrıca 100 Lira kurulum ücreti aldınız.
 • Onvo 43 Smart TV sahibiyim, herhangi bir sorun yokken mavi ekran hatası vermeye başladı. Televizyonu sıfırladım, kanalları yeniden bellek üzerinden yükledim. Fakat harici bellek takılıyken zaman kaydırması çalışmıyor ayrıca mavi ekran hatası veriyor.
 • Trendyol üzerinden 82 ekran Onvo TV aldım. Ilk aldığımdan beri televizyondan kablosuz internete bağlanamadım. İnternetten bulduğum numarayı aradığımda bir tarih verip ilgilenmediler. Daha sonra arayıp oraya gelmek için yol parası istediler.

Onvo Tv şikayetleri okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Onvo TV Servis Kalitesi

Onvo TV servis için 0533 455 37 47 numarasını ya da 0312 365 14 14 numarasını arayarak yardım alabilirsiniz.

Firmadan televizyon alıp servisten kurulum yapmasını isterseniz, belli bir ücret ödemeniz gerekir. Ayrıca yapılan yorumlara göre servis kalitesi diğer firmalara göre çok düşük durumda. Tabi ki bu durum şehirden şehire göre farklılık gösterebilir.

Malzeme kalitesi Nasıl?

Onvo Tv malzeme kalitesi fiyatına göre ortalamanın üstünde duruyor. Panel plastik ayaklar kaliteli olmasa da iş görür cinsten. Kanal geçiş hızları ise ortalamaya derecede, ne hızlı ne yavaş. Görüntü kalitesi ise, iki üç katı fiyata satılan markaları aratmıyor.

Bütün malzemeleri kaliteli olmasa da iş görür cinsten, tüm malzemeler kaliteli olsa fiyatı uygun olmazdı.

SIKÇA SORULAN SORULAR

onvo tv

Onvo TV Ne malı?

Onvo markası tamamen Türk malı olup merkezi İstanbul’da bulunur. Ankara ve İstanbul dışında Türkiye’nin dört bir yerinde satışları gerçekleşir.

1

 

Onvo TV Satış Satış Noktaları?

Markanın anlaşmalı olduğu yerler; A 101, Bim, Teknosa ve Şok mağazalarına gidip birçok farklı modelini satın alabilirsiniz. Ayrıca, bütün e-ticaret sitelerinden Onvo tv satın alabilirsiniz.

Onvo Tv Satın Alınır mı?

Onvo TV, özellikle fiyat performans açısından son derece kalite olmasının yanında üreticisinin yerli ve fabrikalarının Türkiye içerisinde bulunması önemli bir etken. Ayrıca birçok pahalı ürünün özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Birçok satış noktasının bulunması, fiyatına göre sağladığı performansı, yerli ürün olması gibi unsurları göz önünde tutulursa satın alınabilecek bir ürün olarak gözüküyor.

Fakat müşteri hizmetleri ve yetkili servisi yapılan yorumlara göre bir hayli kötü durumda ayrıca üründe mavi ekran hatası, sinyal kesintileri, tarayıcı hatası, internet ağına bağlanma sorunları çıkabiliyor. Bu sorunlar hepsinde olmasa da yapılan yorumlara göre bu hatalar mevcut.

Onvo Tv Şikayet ve Onvo Tv Yorumları

Onvo Tv hakkında kullanıcıların yaptığı şikayetlere buradan erişebilirsiniz.

Not: Bu makale kesinlikle satın alım işlemine karışmaz. Yapılan yorumları ve cihaz hakkında bilgi sahibi olmanıza fayda sağlar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ankara Yıldırım Beyazıt Üni / Sosyoloji mezunu. Sosyal Medya Uzmanı ve Seo Makale Yazarı.

Yorum Yap

Yorumlar (9)

Popüler Yorumlar
 1. Reset atmaktan kastınız fabrika ayarlarına döndürmek değil mi?

 2. Gökhan Yeleranmaz
  Gökhan Yeleranmaz 5 ay önce

  Bilgilendirmeniz için teşekkürler, makale güncellendi.

Yapılan Yorumlar
 1. Onvo marka 43 inç tv reset attim nasil attim bilmiyorum fabrika ayarlarina döndürmek için ne yapmaliyim

 2. Vecdi Yetişken 6 ay önce

  Yerli malı yurdun malı herkez ONVO TV’den güzel şeyler seyretmeli

 3. Arif Yıldırım 5 ay önce

  Onvo, Atmaca Elektronik ait bir marka değildir.
  Bu bilgi, hatalıdır.
  Düzletilmesini rica ederim.

 4. CEMRE YILMAZ 5 ay önce

  Merhabalar, Onvo Atmaca Elektronik A.Ş.’ye bağlı OLMAMAKLA birlikte SUNNY markasının yan sanayisi DEĞİLDİR. Tüketiciye yanlış bilgilendirme yapmaktasınız.

 5. seren güven 5 ay önce

  merhaba,

  Tüketiciyi yanlış yönlendiren bir yazı ile yanlış haber yapmaktasınız..
  Onvo Atmaca Elektronik A.Ş. firmasına ait bir marka değildir. SUNNY ‘nin yan markası da değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir