İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Mobil
 3. Oppo Klavye Ayarları Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Oppo Klavye Ayarları Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

oppo klavye ayarlari

Oppo klavye ayarları, daha yüksek kullanıcı deneyimi için özelleştirilebilir. Yeni bir telefonun klavyesi, klavye biçimi veya dili istediğiniz gibi olmayabilir. Bu durumda da eski klavye biçiminize getirmek isteyebilirsiniz. Bu tarz problemlere yönelik hazırladığım Oppo telefon klavye ayarları rehberimiz ile aradığınız bütün sorulara cevap vermeye çalıştık. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Oppo Klavye Türkçe Mod Yapma

Yeni telefonlarda zaman zaman klavyeler farklı dilde gelir. Eğer, İngilizce dili ile karşılaştıysanız bunu değiştirmek çok basit. Oppo Türkçe klavye için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir;

 • Adım 1: İlk olarak ‘’Ayarlar’’ girin ve daha sonra ‘’Ek ayarlar’’ seçeneğine girin.
 • Adım 2: ‘’Klavye ve Giriş Yöntemi’’ seçeneği girin.
 • Adım 3: ‘’Oppo için TouchPal’’ seçeneğin girin.
 • Adım 4: Bu panelde yer alan ‘’Diller’’ bölümünden Türkçe dilini seçin ve klavyenizin tadını çıkarın.

Oppo Otomatik Düzeltme Kapatma

Oppo otomatik düzeltme, yazdığınız yanlış kelimeleri otomatik olarak düzelten bir özelliktir. Bazı zamanlarda yazmak istediğinizin aksine düzeltmeler yapabilir. Bu durumda şu adımları izleyip bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

 • Adım 1: ‘’Ayarlar’ seçeneğine girin.
 • Adım 2: Ek ayarlar seçeneğine giriş yapın.
 • Adım 3: ‘’Klavye ve Giriş yöntemi’’ seçeneğine girin.
 • Adım 4:‘’Oppo için TouchPal’’a tıklayın.
 • Adım 5: ‘’Metin tahmini’’ yazan kısma geliniz ve pasif yapmak için butona tıklayın. Bu aşamadan sonra ayarlar değişecektir.
Önerilen Yazı
Xiaomi Klavye Ayarları Nasıl Yapılır?

Oppo Klavye Titreşimi Nasıl Kapatılır?

Programsız bir şekilde Oppo titreşimi kapatmak için ilk olarak Ayarlar > Bak ve Hisset adımlarını takip ediniz. Daha sonra ise menüde bulunan seçeneklerden titreşimleri azaltın. Tuş basma titreşimi: Titreşim bu menüden kapatılır.

Oppo A9 Klavye Ayarları Farklı Mı?

Bütün Oppo cihazlarda ‘’Ayarlar’’ bölümünde aynı adımlar izlenerek klavye ayarları değiştirilir Oppo A9 klavye ayarları ve diğer OPPO modellerinin klavye ayarları aynı şekilde değiştirilir. Bunun için;

Ayarlar > Ek ayarlar > Klavye ve Giriş Yöntemi adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Burada özelleştirmek istediğiniz şeyleri değiştirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ankara Yıldırım Beyazıt Üni / Sosyoloji mezunu. Sosyal Medya Uzmanı ve Seo Makale Yazarı.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. Merhaba benim telefon RX17 klavye ayarlarından tüm düzeltme ve önermeleri kaldırmayı denedim. Sonuç olarak kalktı fakat whatsapta … Ayarlama kısmı tamamen yok oldu. Ayrıca sesi yazıya dönüştürme de gitti. Sorun şu ki artık telefon ayarlarından da geri eski halşne grtiremiyorum. Yeniden aktifeştirme yapamıyorum. Benim telefonumda touchpal özelliği yok. Ne yapabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir