İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Mobil
 3. Samsung Telefon Açılıp Kapanıyor | Çözüldü

Samsung Telefon Açılıp Kapanıyor | Çözüldü

samsung telefon acilip kapaniyor

Samsung telefon açılıp kapanıyor probleminin birçok kaynağı olabilir. Özellikle telefona bilinmeyen yollardan virüs bulaşması, telefonun eski model olması ve pilden dolayı ortaya çıkan problemler telefonun aniden açılıp kapanmasına sebebiyet verebilir. Telefon açılıp kapanıyor problemi için sizlere 7 adet çözüm önerisi sunduk. Çözüm önerilerimiz şu şekilde;

Samsung Telefon Açılıp Kapanıyor Nasıl Çözülür?

 • Güncellemeleri kontrol edin: Öncelikle Samsung telefon açılıp kapanıyor ise, güncellemeleri kontrol etmeniz gerekebilir. Ayarlar kısmına girin ve yapılmamış güncelleme varsa yapın.
 • Bilinmeyen sitelerden uygulama indirmeyin: İndirdiğiniz uygulamalar sadece telefonu değil donanımını da etkileyebilir. Kötü yazılmış, virüs barındıran ya da bozuk olan uygulamalar telefon işletim sistemini bozabilir. Bu yüzden güvendiğiniz sitelerin dışına çıkmayın.
 • Arka plan uygulamaları: Cihazınızın yeniden başlatmasına neden olan arka plan uygulamaları olabilir. Bu tarz arka plan uygulamalarını tespit edip kaldırmak teknik bilgi isteyen konulardır. Bu tarz konularda bilginiz yoksa uğraşmadan bilen birinden yardım almanızı tavsiye ederiz.
 • Devre dışı kalmış uygulamaları kontrol edin: Telefonun uygulamaları ile oynarken açık olması gereken bazı uygulamaları kapatmış olabilirsiniz. Samsung açılıp kapanıyor sebebi devre dışı kalmış uygulama olabilir.
 • Gevşek pil sorunu: Gevşek pil sorunu için iki yöntem yapılır. İlki bir bant yardımı ile telefonun arka kapağının iç kısmına yapıştırın. Parça bataryaya baskı yapacağı için adaptörün güç temasını artıracak. Bu yöntemde telefonun fazla ısınmamasına özen göstermeniz gerekir. İkinci yöntem ise tornavida yardımı ile adaptör tırnaklarının bataryaya daha kolay ulaşmasını sağlamanız gerekiyor. İkinci yöntemde yanlış yaparsanız telefona zarar verebilirsiniz.
 • Telefonun aşırı ısınması: Telefonda uzun süre oynamak veya uzun süre telefon ile uğraşmak cihazı yorup aşırı ısınmasına neden olur.
 1. Mobil oyunu oynarken düşük ayarlarda açın.
 2. Arka plandaki uygulamaları kapatın.

Yeniden Başlatılan veya Çöken Android Cihazlarda Düzeltme Yöntemleri

Android telefon yeniden açılıp kapanıyorsa veya kapandığında açılmıyor ise 3 adımı sırasıyla uygulayın.

 • Adım 1: Telefonun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
 • Adım 2: Alt kısımda Sistem > Gelişmiş > Sistem Güncelleme seçeneğine dokunun.
 • Adım 3: Güncelleme durumu görüntüsü açılır. Samsung telefon açılıp kapanıyor ise bu adımları sırasıyla yapın.

Virüs kontrolleri ve temizliği için Oppo virüs temizleme ve Xiaomi virüs temizleme yayınlarımızdan faydalanabilirsiniz. Tüm Android işletim sistemlerinde işe yarar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ankara Yıldırım Beyazıt Üni / Sosyoloji mezunu. Sosyal Medya Uzmanı ve Seo Makale Yazarı.

Yorum Yap