İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Steam’den Nasıl Para Kazanılır? İşe Yarar Taktikler

Steam’den Nasıl Para Kazanılır? İşe Yarar Taktikler

Steam'den para kazanmak için ihtiyacınız olan taktikler.

steamdan nasil para kazanilir

Steam’den nasıl para kazanılır? Sorusu, Steam platformunda ciddi oyun saatlerini yakalamış ve oyundan zevk alan kişiler tarafından merak edilebilir. İnsanlar, zevk aldıkları işten para kazanmak ister ve bu durum insanları mutlu eder. Biz de bu yayında mutluluğunuz için Steam’den para kazanma üzerine tüm detayları ele aldık. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Steam’den Nasıl Para Kazanılır?

  • Yöntem 1: Oyun İçi Öğe Toplayın
  • Yöntem 2: Öğeleri Doğru Zamanda Satın
  • Yöntem 3: Trading Kartları saklayın
  • Yöntem 4: En çok Eşya Düşen Oyunlara Göz Atın

Yöntem 1: Oyun İçi Öğe Toplayın

Steam’den para kazanmak için akla gelen ilk yol oyun için öğe toplamaktır. Uzun süre öğe dağıtan oyunları oynadığınız para eden eşyalar elde edersiniz. Özellikle Cs.Go, Dota 2 gibi oyunlarda sabit eşya akışı bulunur. Bunun için en önemli şey sabırlı olmak.

Sabır gösterip bir oyunu yeterince oynadığınızda elinizde bulunan eşyayı yüksek ücret ödeyerek satın alacak kişiler bulabilirsiniz. Çünkü diğer oyuncular sizin gibi sabırlı olmayıp direk oyunda yükselmek isteyecekler.

Yöntem 2: Öğeleri Doğru Zamanda Satın

Sadece oyun oynayıp çıkan eşyaları satmak her zaman yeterli olmayabilir. Önemli kısım ise elinizde bulunan öğeyi doğru zamanda doğru kişiye satmaktan geçer. Artık mevcut olmayan, sayılı kişide bulunan eşyayı satmak, size daha çok para getirir.

Özellikle nadir bulunan ve antika değeri taşıyan öğeleri koleksiyonculara satmak yüksek miktarda para getirir.

Önerilen Yazı
Steam İndirme Hızını Arttırmak İçin 3 Adım

Yöntem 3: Trading Kartları Saklayın

Oyun oynadıkça elde edilen trading kartlar takas kartları olarak geçer. Bu tür kartların fiyatları düşük olsa da oynadığınız oyunda ilerledikçe nadir bulunan, yüksek değere sahip trading kartları elde edebilirsiniz.

Yöntem 4: En Çok Eşya Düşen Oyunlara Göz Atın

Steam’den para kazanmak için, Steam uygulamasında bulunan ‘’Oyuna Göre Göz at’’ kısmına gelin, burada en çok eşya düşen oyunları bulabilir ve ilginç eşyalara göz atabilirsiniz. Bu kısımda bulunan eşyalar çok sattığı için düzenli takip etmenizde fayda var.

Steam’den Nasıl Para Çekilir?

Steam cüzdanınızda bulunan parayı direk kartınıza çekmeniz söz konusu değil. Fakat bakiyenizde bulunan miktar kadar bir oyun satın alın ve iade etmek istediğinizi söyleyin. İade esnasında parayı kartınıza göndermesini isteyin.

İsterseniz oyun içinden çıkan öğeleri başka sitelerde komisyon karşılığında satabilirsiniz. Bu yöntem ile para direk hesabınıza gelse bile güvenmediğiniz sitelerde alışveriş yapmamanızı öneririz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ankara Yıldırım Beyazıt Üni / Sosyoloji mezunu. Sosyal Medya Uzmanı ve Seo Makale Yazarı.

Yorum Yap