İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Haber
 3. iOS ve Android’de WhatsApp bilgi paylaşımı nasıl iptal edilir?

iOS ve Android’de WhatsApp bilgi paylaşımı nasıl iptal edilir?

iOS ve Androidde WhatsApp bilgi paylasimi nasil iptal edilir

Whatsapp geçtiğimiz günlerde gizlilik politikasını güncelleyerek Facebook’la bilgi paylaşımını yapacağını ve bunu uygulamayan kullanıcıların Whatsapp’ı kullanamayacağını duyurmuştu.  Çoğumuzun uykulu gözlerle kabul ettiği bu politika sosyal medyada gündeme oturmuş facebook, instagram gibi mecralarda capslere konu olmuştu.

Elon Musk’tan Tepki

An itibari ile Dünya’nın en zengin insanı olan Elon Musk bu duruma tepki gösterenler arasında. Twitter’dan yaptığı paylaşımla tepkisini ortaya koyan Elon Musk başka bir iletişim uygulaması olan “Signal“i kullanıcılara önerdi.

Whatsapp Bilgi Paylaşımı Nasıl İptal Edilir?

Yeni gizlilik politikasını kabul eden kullanıcıların bilgilerinin Facebook veritabanında saklanacağını ve 3. kişiler ile paylaşılmayacağını duyuran Facebook ekibi “daha iyi reklam ve ürün deneyimi” bahanesiyle bilgilerimizden yararlanacak. Peki bu politikalar IOS ve Android cihazlarda nasıl kapatılır? makalenin devamında.

iOS

 1. Ayarlar’a giriş yapın.
 2. Hesap sekmesine tıklayın.
 3. Hesap bilgilerini paylaş seçeneğinin onayını kaldırın.
 4. Çıkan uyarıda “Paylaşma” butonuna tıklayın.
 5. İşlem bu kadar.

Android

 1. Ayarlar’a giriş yapın.
 2. Hesap bölümüne gidin.
 3. Hesap bilgilerimi paylaş onayını kaldırın.
 4. Çıkan uyarıda “Paylaşma” butonuna basın.
 5. İşlem bu kadar.

Avrupa Birliği Ülkeleri Bu Kısıtlamaya Dahil Değil

Whatsapp yeni kararını tüm Dünya’da uygulanacak olsa da, Avrupa Birliği ülkeleri bu kısıtlamanın dışında kalacak ve kabul etme zorunluluğu olmayacak. Whatsapp bilgi paylaşımı haberlerinin devamı için bizi takipte kal.

Önerilen Yazı
Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Açılır? ( Android ve iOS )
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yorum Yap