3 Yöntemle Oppo Virüs Temizleme İşlemi

Telefondaki virüsleri 3 yöntem ile silebilirsiniz.

3 Yöntemle Oppo Virüs Temizleme İşlemi

Oppo virüs temizleme işlemi ile kötü niyetli yazılımların tehlikesinden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Bilmediğiniz yollardan telefonunuza giren kötü amaçlı yazılımlar sanal ortamda sizin için ciddi bir tehlike oluşturur. Çektiğiniz fotoğraflar, numaralar, konuşmalarınız, sosyal medya hesaplarınız, banka bilgileriniz gibi birçok bilgi kötü niyetli kişilerin eline geçebilir.

Oppo Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

  • Yöntem 1: Bilmediğiniz uygulamaları silin.
  • Yöntem 2: Yüksek pil tüketimi yapan uygulamaları silin.
  • Yöntem 3: Anti virüs uygulaması yükleyin.

Yöntem 1: Bilmediğiniz Uygulamaları Silin

Uygulamaları kontrol etmek için Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi adımlarını takip edin. Buradan size yabancı olan ve kullanmadığınız uygulamaları silin. Bu uygulamalar, virüsün kaynağı olabilir.

Yöntem 2: Yüksek Pil Tüketimi Yapan Uygulamaları Silin

Yabancı olduğunuz bir uygulama kullanmadığınız halde yüksek enerji harcıyorsa o uygulamayı mutlaka silin. Arka planda sizin uygulamalarınızı almaya çalışan bu uygulamayı, yukarıda verilen adımları takip ederek silebilirsiniz. Oppo virüs temizleme işlemini için ”Uygulamalar” kısmına hakim olmanız gerekir.

oppo virus
 

Yöntem 3: Anti Virüs Uygulaması Yükleyin

Telefondan virüsü temizlemek için en etkili yöntemlerden birisi de anti virüs programı yüklemektir. Google Play’da Avast Mobile ve MalwareBytes uygulamalarını kurarak ciddi anlamda koruma sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra virüs taraması yaparak da tespit yapabilirsiniz.

Oppo a5 virüs temizleme işlemi için de yukarıdaki adımlardan faydalanabilirsiniz. Oppo telefonlarda en fazla virüs görülen telefon şu sıralar A5.

Telefonuma Virüs Bulaştığını Nasıl Anlarım?

Virüs bulaşan telefon kendini belli eder. Bu belirtiler genelde yavaşlama, hızlı şarj gidişi v e kendiliğinden açılan web sayfaları ile anlaşılabilir. Telefona virüs bulaştığını anlamak için maddelerimize göz atınız;

  • Telefonda donma, kilitlenme ve kasma varsa,
  • Son zamanlarda aşırı ısınma problemi ile karşılaştıysanız,
  • Şarjınız normalden daha fazla gidiyorsa,
  • İnternet paketi çok hızlı bir şekilde bitiyorsa,
  • Ekranda aniden kontrolünüzde olmayan reklamlar çıkıyorsa,
  • Telefon aniden kapanıyorsa,

Telefonunuza virüs bulaşmış olabilir. Bu gibi durumlarda yukarıdaki Oppo virüs temizleme rehberimizden faydalanın. Diğer Android işletim sistemlerinde de bu taktikler işe yarayacaktır.

Content Director

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir