İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. 4 Kolay Adımda iPhone Numara Gizleme

4 Kolay Adımda iPhone Numara Gizleme

iphone numara gizleme

iPhone numara gizleme, anonim bir şekilde aramalar yapmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem ile birlikte aranılan kişi, sizin hakkınızda bilgi sahibi olamaz. Telefon veya isim bilgileriniz karşı tarafa gösterilmez. Eğer, karşı tarafından gizli numaralara karşı yaptığı bir engelleme söz konusu değilse iPhone gizli numaradan arama yapabilirsiniz. Peki, nasıl? Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

İphone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

  • Adım 1: ‘’Ayarlar’’ menüsüne gelin ve daha sonra Telefon seçeneğine tıklayın.
  • Adım 2: Karşınıza gelen panelin en alt kısmında bulunan ‘’Numaramı Göster’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 3: Açılan panelde ‘’Numaramı göster’’ yazan yerin yanında ‘’Aç ve kapat’’ butonlarını göreceksiniz. Burada ilk girdiğiniz anda butonu ‘’Yeşil’’ olarak göreceksiniz.
  • Adım 4: Bu yeşil butonu ‘’Gri’’ renge çevirdiğiniz andan itibaren numaranız gizli hale gelecektir.

2.Yöntem İle İphone’de Numara Gizleme İşlemi

Bu yöntem tuşlama üzerinden gerçekleştirilir. İphone’de numara gizleme işlemi için ilk olarak;

  1. Ayarlar >Telefon > Numaramı Göster menünüsüne girin. Burada buton ‘’Yeşil’’ olsun ama ben gizli arama yapayım diyorsanız;
  2. Aramak istediğiniz numaranın başına #31# koyun ve daha sonra arama işlemini yapın.

Arama yaptıktan sonra karşı tarafa numaranız gizlenecektir. Bu yöntem tüm telefonlarda numara gizleme yapmak için kullanılabilir.

3.Yöntem İle Numara Gizleme İşlemi

Eğer, yukarıdaki 2 yöntemde size zor geldiyse son olarak kullandığınız operatörün müşteri hizmetlerini arayın ve ‘‘Telefon numarası gizleme’’ talebinde bulunun. Bir diğer adım da ise online işlemlere girerek gizleme işlemini yapın.

iPhone Gizli Numara Gösterme Nasıl Yapılır?

İphone numara gizleme yaparken yukarıda 4 adımda yaptığımız işlemlerin 3.adımına kadar gelin. Bu adımda butonu ‘’Gri’’ renkte göreceksiniz. Bu butonu yeşil yapın. Bu aşamadan sonra numaranız herkese görünecektir.

Gizli Numara Bulunur Mu?

Operatörler tarafından gizli numara sorgulaması ne yazık ki yapılamamaktadır. Ancak, hukuksal problemlerden dolayı özel olarak inceleme başlatılabilir ve gizli numara sahibi bulunabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ankara Yıldırım Beyazıt Üni / Sosyoloji mezunu. Sosyal Medya Uzmanı ve Seo Makale Yazarı.

Yorum Yap