Dokunmatik Ekran Çalışmıyor Problemine 3 Çözüm

Dokunmatik Ekran Çalışmıyor Problemine 3 Çözüm
dokunmatik ekran calismiyor

Dokunmatik ekran çalışmıyor şikayetleri ekrana herhangi bir şekilde erişim sağlayamama ve buna bağlı olarak da telefonun işlevsiz hale gelmesinden kaynaklanır. Genelde profesyonel çözümler ile dokunmatik ekran sorunu çözülse de bazı basit adımlar ile çözüme yönelik denemeler yapılabilir. Çözüm önerileri şu şekilde;

Huawei Dokunmatik Ekran Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Huawei dokunmatik ekran problemi, Huawei’nin çözüm sitesi kaynak alınarak ele alınmıştır. Bu problemin farklı nedenleri olabilir. Bu nedenler şunlardır;

  • Dokunmatik ekranın yanıt vermemesi
  • Dokunmatik ekranın yavaş yanıt vermesi
  • Dokunmatik ekranın sadece şarj sırasında hata vermesi

 Dokunmatik Ekran Yanıt Vermiyor

Bu durumda telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor. Yeniden başlatmak için güç düğmesine basılı tutun. Eğer, yeniden başladıktan sonra problem devam ediyorsa donanım problemleri ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bu noktada telefonunuzu yedekleyin ve en yakın Huawei servisine gidin.

Dokunmatik Ekran Yavaş Yanıt Veriyor

Bu aşamada ilk olarak telefonun düzgün bir şekilde çalıştığından emin olmak gerekiyor. Bunun için de aşağıdaki kontrolleri sağlamalısınız. Dokunmatik ekranım çalışmıyor, söylemleri genelde aşağıdaki problemlerden kaynaklanmaktadır.

  • Ekranda su lekesi veya yağ tanecikleri var mı?
  • Yakın lokasyonda elektromanyetik bir kaynak var mı?
  • Oda sıcaklığında mısınız?
  • Ekran koruyucusu çok mu kalın?

Yavaş yanıt vermesinin sebebi bunlar olabilir. Eğer, buna bağlı bir problem yoksa yazılımın güncellemesinden kaynaklanan bir problem meydana gelmiş olabilir. Dokunmatik ekran çalışmıyor problemi çözümü için telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz de tavsiye edilir. Bu durumda elbette ki bütün verileriniz silinecektir.

Sadece Şarjda Hata Vermesi

Huawei dokunmatik ekran çalışmıyor problemleri şarj cihazı ile bağlantılı olabilir. Bu yüzden sürekli olarak kullandığınız cihaz yerine farklı bir şarj cihazı kullanın. Hatanın devam etmesi durumunda garanti belgeniz ile birlikte servise götürün. Donanımsal problemleri tek başınıza yapmaya çalışmayın zira en ufak bir hatada telefonunuzdan olabilirsiniz.

Hasar Tespiti Yapın

Akıllı telefonlarda temassızlık sonucunda erişim problemleri yaşanabilir. Bu gibi durumlarda ilk olarak koruyucunuzu kaldırın ve ekranınızı iyice temizlediğinizden emin olun. Ekranın temizlenmesi sonucunda problem devam ederse ekran değişimi muhtemel görünüyor. 2 yıldan fazla kullandığınız bir akıllı telefonunuz var bu problemi yaşamanız muhtemeldir.

Content Director

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir