1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Netflix Üyeliği Nasıl Silinir? (2021)

Netflix Üyeliği Nasıl Silinir? (2021)

netlix iptal etme nasil iptal edilir

Netflix’i Nasıl İptal Edebilirim? Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Son yıllarda tüm evlere internet girmesiyle beraber online dizi/film, müzik sektöründe büyük bir patlama gerçekleşiyor. Bu sektörden payını en güzel alan firmalardan birisi “Netflix“. Hali hazırda piyasadaki filmlerin/dizilerin yanısıra kendi içeriklerini çeken Netflix epey bir başarılı bir teknik kadroya harika oyunculuklara sahip oyunculara sahip. Fakat tabii ki her şeyin bir bedeli var, Netflixe sahip olmak için her ay düzenli miktarda bir ücret yatırmanız gerekiyor. Kredi Kartı, Banka Kartı veya Ön Ödemeli kartlarla ödeme yapabildiğimiz bu platfordan istediğimiz zaman çıkış yapabiliyoruz fakat dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.

Netflix Kart Bilgilerimizi Silmek:

  • İlk olarak hesabımıza Netflix adresinden giriş yapıyoruz.
  • Hesabım menüsünün hemen altında bulunan “Üyelik Ve Ödeme” sekmesini giriş yapıyoruz.
  • Kart bilgilerinizi  kaldırdıktan sonra “Üyeliği İptal Et” butonuna basıyoruz fakat unutmayın ki kart bilgilerinizi kaldırdıktan sonra ve üyeliği iptal ettikten sonra artık netflix içeriklerine erişim sağlayamayacaksınız. Olurda kararınızdan vazgeçerseniz “10 Ay” içerisinde tekrar hesabınızı aktif edebilirsiniz. Aksi takdirde hesabınız tamamen silinecek ve yeni bir kullanıcı adı ile kullanıcı oluşturmak zorunda kalacaksınız.

dijitekno netflix kredi karti bilgileri silme

Kart Bilgilerini Güncelleme:

Kart bilgilerini güncellemek isteyen kullanıcılar için ise durum son derece basit.

  • Hesap sekmesinin hemen altında bulunan “Üyelik Ve Ödeme” sekmesinden giriş yaptığımızda “Ödeme Bilgilerini Güncelle” butonunu görebilirsiniz.

dijitekno netflix odeme yontemi guncelleme

 

Plan Ayarlarını Güncelleme:

Tek kişilik bir paket kullanıyorsanız ve sonradan arkadaşlarınız veya ailenizde size katılmak isterse paketinizi yükseltmeniz gerekiyor. “Plan Ayarı Değiştir” sekmesinden +4 kişiye kadar olan pakete yükseltebilir çözünürlük kalitesini artırabilirsiniz.

dijitekno netflixi plan ayrintilari

Tüm işlemlerimizi yaptıktan sonra artık geriye hesabımızı kapatmak kalıyor.

dijitekno netfliximi nasil silebilirim

 

Tüm işlemleri tamamladı ama hesabım iptal olmuyor?

Tüm işlemleri yapmanıza rağmen hesabınız hala daha iptal edilmiyorsa privacy@netflix.com‘a mail atmanız yeterli. Hesabınız incelendikten sonra Netflix ekibi tarafından kapatılacaktır.

Bu arada Netflix’te İzlenme rekorları kıran Quenn’s Gambit’i izlemediyseniz inceleme makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yorum Yap