1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Pokemon GO, Türkiye’de Erişime Açıldı

Pokemon GO, Türkiye’de Erişime Açıldı

pokemon go turkiyede erisime acildi

Özellikle ilk çıktığı dönemde tüm dünyada yankı getiren ve çok büyük bir ilgi gören Pokemon GO sonunda Türkiye’de de erişime açıldı. Yıllardır çevrimiçi mağazalarda yerini alan fakat ülkemize hizmet vermeyen oyun an itibari ile Play Store ve App Store’da yerini aldı. Peki Pokemon Go nasıl indirilir, Pokemon go’yu nasıl indirebilirim? sorularının cevapları makalenin devamında.

Pokemon GO indirilebilir durumda

Takvimler 2016 Temmuz ayını gösterirken yoğun bir ilgiyle karşılaşacak hatta tüm dünyayı kasıp kavuracak olan Pokemon Go oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Televizyonlara çıkan, sosyal medyada konulara ve tartışmalara neden olan Pokemon Go, dönem teknolojisi için fazla görülen AR Teknolojisini oyuna entegre ederek oyun sektöründe yeni bir döneme resmen öncülük etmişti. Tüm dünyada elinde telefon sokak sokak Pokemon arayan kullanıcılar görmek mümkündü. Tek bir pürüz vardı o da oyun ülkemizde mevcut değildi.

Tabi bu bizim toplumumuz için bir engel mi? tabi ki değil. Farklı yollar ile oyuna erişen oyuncular Gym savaşlarına, Poke topu aramaya devam ettiler. Fakat her oyun gibi Pokemon Go’da piyasadan düştü, hile çoğaldı ve oyuncular sıkılıp birer birer oyunu terk etti. Ve tam 5 yıl sonra oyunda bir gelişme yaşandı. Pokemon Go artık Türkiye’de resmi olarak yayınlandı.

Play Store ve App Store üzerinden indirmek mümkün:

pokemon go indir

Önerilen Yazı
Papara Hayalet Kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

Niantic’in sürekli olan güncellemeleri, yenilikleri ve yükseltmeleri ile sık sık düzenlenen etkinlikler ile eski popülaritesi devam etmese de keyifli deneyimleri kullanıcılar ile buluşturan Pokemon GO’yu Android ve iOS cihazlarından indirebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yorum Yap