Sosyal Medyada Yeni Akım: Olta Var Mı Olta?

Sosyal Medyada Yeni Akım: Olta Var Mı Olta?
tiktok dijitekno

Gün geçmiyor ki sosyal medya üzerinde yeni akımlar ortaya çıkmasın. Buz kübü, Arkadaşına Traş Köpüğü derken TikTok’da yine ilginç bir akım dolaşıyor. Bu akıma da kullanıcılar “Olta Var Mı Olta” diyor. TikTok çılgınlığının son ürünü Olta Var Mı Olta’ya göz atalım bir o halde…

Dünyaca ünlü ve aktif olarak en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu TikTok’da bugünlerde yeni bir akım ortaya çıktı.

TikTok Nedir?

TikTok, iOS ve Android uygulaması olan bir sosyal medya platformudur. TikTok ile fotoğraf, video, müzik, efekt ekleyip kısa bir video paylaşabilirsiniz.

Çekilen bu videolar isterseniz TikTok içerisinden isterseniz de Facebook, Instagram ve Twitter gibi diğer sosyal medyalardan paylaşabilirsiniz. TikTok’da sadece kendi videolarınızı değil takip ettiğiniz kişilerin videolarınıda izleyebilir, beğenebilir, paylaşabilirsiniz.

Peki “Akım” nedir sorusunun cevabını öğrenmek istersek “Akım” bir kişi ve grup tarafından çıkarılan veya yapılan bir aktivitedir. Tabii ki hepsi eğlenceli, topluma yararlı şeylerdir. Arada bir kaç istisna çıksada biz onlara tepki gösteriyor ve akımdan saymıyoruz. Bizler Dijitekno ekibi olarak tüm sosyal medya akımlarını takip ediyoruz. Geçmişe yönelik dönüp baktığımızda birden fazla akım üretilmiş olsada şahsen benim en sevdiğim akımlardan birisi oldu.

sosyal medya

Olta Var Mı Olta?

Bir kişi tarafından veya telefonun sabit tutularak çekildiği bu akımda, arkaplanda bir ses eklendiğini ve “olta var mı olta? geldi, olta geldi” dedikten sonra diğer kişinin dans ederek girdiğini görüyoruz. Enerji seviyesi gayet yüksek olan bu akımı şahsen ben beğendim ve eğlendim. İlerleyen günlerde daha farklı tarzların geleceğini ön görüyor gibiyim fakat tabii ki bunu zaman gösterecek. Sizler de bu akımı merak ediyorsanız YouTube, TikTok, İnstagram gibi sosyal medya uygulamalarında bolca mevcut. YouTube‘a girip “olta var mı olta” yazarak bu akımın videolarını izleyebilirsiniz.

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir