1 Milyon İndirilen Uygulama Ne Kadar Kazandırır? 100 Bin?

1 Milyon İndirilen Uygulama Ne Kadar Kazandırır? 100 Bin?

1 milyon indirilen uygulama satış ücretine göre para kazandırır. Örneğin, satış fiyatı 2 TL olan bir mobil uygulama bir milyon kez indirildiyse iki milyon lira kazanç bırakır. Buna ek olarak uygulama içerisindeki reklamlar veya üyelik satışları ile bu kazancı ciddi derecede katlayabilir. Mobil uygulamaların kazancı indirme sayısına göre hesaplanmaz. Genel olarak uygulama içi reklamlar ve üyelik satışlarına göre hesaplanır.

bir milyon indirilen uygulama ne kadar kazandırır sorusunu daha net anlamak için satış ücretine bakmak gerekir. Uygulama ücretli değilse indirme üzerinden para kazanmaz. Uygulama geliştiricilerinden aldığımız verilere göre 10 bin reklam gösterimi yaklaşık olarak 40 TL kazandırır. Reklamlara tıklamalarla birlikte bu sayı artar.

100 Bin İndirilen Uygulama Ne Kadar Kazandırır?

100 Bin indirilen bir uygulama eğer ücretli olarak satılıyorsa ve örneğin, ücreti 5 TL ise 500 bin lira kazandırır. Sektörüne göre, uygulama içi reklam yerleşimine göre ve kitlesine göre bu kazançlar daha da artabilir.

10 Bin İndirilen Uygulama Ne Kadar Kazandırır?

Ücretsiz bir uygulama ise sadece reklam gösteriminden para kazanır. Örneğin, satı fiyat 20 TL olan bir uygulama 10 bin kez indirildiyse bunun kazancı yaklaşık olarak 200 bin TL’dir. Buna ek olarak uygulama içi reklamlardan da para kazancı gelecektir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Telefona Film İndirme Nasıl Yapılır? Uygulamalar ve Siteler

Bin İndirilen Uygulama Ne Kadar Kazandırır?

Bin indirilen uygulama ücretsizse reklamdan yaklaşık olarak aylık 1000 TL kazanacaktır. Eğer, uygulama ücretliyse, ücreti ile indirme sayısını çarparak gelirini hesaplayabilirsiniz.

Mobil Uygulamalar Ne Kadar Kazandırır?

Mobil uygulama kazancı hesaplamak için şunlara dikkat ediniz;

  • Mobil uygulama ücretliyse, indirildiği sayı ücret ile çarpılır. Örneğin, 5000 indirme x 20 TL gibi. Buna ek olarak uygulamanın aldığı %30 – 40 komisyon düşülür ve uygulamanın kazancı bulunur.
  • Uygulama içi reklam gösteriminden para kazanabilir. 1000 Gösterim yaklaşık olarak 40 TL kadar kazandırır. Tıklamalar varsa bu sayı artabilir.

Keşfedin: Klavye Uygulamaları

Content Director

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir