Airpods Kaç Saatte Şarj Oluyor? Şarjı Ne Kadar Gider?

Airpods Kaç Saatte Şarj Oluyor? Şarjı Ne Kadar Gider?

Airpods kulaklıklar ortalama bir ila iki saat arasında tam şarj olmaktadır. Airpods modellerine göre şarj süresi şu şekildedir:

  • nesil: 30 dakika ila 1 saat
  • nesil: 45 dakika ila 1 saat
  • nesil ve pro: 1 ila 2 saat

Airpods’ların toplamda 600mAh bataryası bulunmaktadır bu nedenle Airpods kulaklığınız iki saatten uzun bir sürede şarj oluyorsa kulaklığın pil sağlığı bozulmuş olabilir veya uygun şarj cihazı kullanmıyor olabilirsiniz. Bu nedenle de bu durumun önüne geçmek için orijinal iPhone şarj aleti kullanmaya özen gösterilmesi ve Airpods’un pil seviyesinin %20 ila %80 arasında tutulduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir.

Airpods Şarjı Ne Kadar Gidiyor?

Airpods kulaklıkların şarjları ortalama müzik dinlerken 4-5 saat aralığında, sesli görüşmelerde ise 3-4 saat aralığında gitmektedir. Airpods kutusu ile 15 dakika şarj edilen kulaklık 3 saatlik dinleme süresi veya 2 saatlik konuşma süresi sunmaktadır. Kulaklığın diğer modellerinde örneğin Airpods pro şarj süresi ise 6 saate kadar dayanabilmektedir.

Airpods Kutusu Kaç Saatte Şarj Oluyor?

Airpods kutusu da kulaklık gibi ortalama 1 ila 2 saat arasında tam şarj olmaktadır. Birinci nesil, ikinci nesil veya pro modellerinde tam dolum sağlandıktan sonra ortalama 24 saat ila 30 saat arasında şarj kutusunun pil süresi dayanabilmektedir.

Airpods Pro Kutusu Şarj Olurken Işık Yanıyor Mu?

Airpods pro kutusu ilk şarj olduğu anda ışığını yakmaktadır fakat daha sonrasında ise ışığı sönerek şarj devam etme durumunda ışığı sürekli yanmamaktadır.

airpods sarj suresi

Airpods Şarj Süresi Nereden Bakılır?

Airpods şarj süresi kontrolü için iki yol bulunmaktadır: bu yollardan ilki Airpods kulaklık kutusunun içinde ise ve kutunun kapağı açık ise, telefonunuz üzerinden hem kutunun hem de kulaklığın şarj durumunu görmektir. Eğer yeşil ışık var ise şarj süresinin yeterli olduğunu, sarı renk ise şarjın bir kere şarj etmek için yetersiz olduğu gözükmektedir. Işık kırmızı ise şarjın olmadığını gösterilmektedir. İkinci yol ise, telefonunuzdan şarj durumunu ve şarj süresini “Piller” kısmından görmektir.

Airpods’un Yalnızca Kutusu Şarj Edilebilir Mi?

Evet, Airpods kulaklığı kutuya koymadan da yalnızca kutuyu şarj edebilmek mümkündür. Airpods kulaklığın iki tür şarjı vardır. Bunlardan ilki Airpods kutusunun şarj edilmesi, diğeri ise kulaklığın kutu içerisinde şarj edilmesidir. Kulaklığınız şarjı bitse bile kutunuzun şarjı tam ise kulaklığı şarj edebilmek mümkündür.

Airpods’un şarj olduğunu nasıl anlarız?

Airpods’un şarj olup olmadığını anlamak için kutunun ve kulaklığın şarj düzeyinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Bunun için ise kulaklık içindeyken Airpods’un kapağının açılması yeterlidir. Bu sayede telefonunuzda hem kulaklığın hem de kutunun şarj seviyesi gözükecektir.

Airpods Kulaklık Neden Şarj Olmuyor?

Airpods kulaklığın şarj olmamasının nedenleri şu şekildedir:

  • Şarj kablosunun arızalı olması
  • Airpods ile uyumsuz bir şarj cihazının kullanılması (Orijinal olmayan)
  • Airpods kutusunun tozlanması nedeniyle şarj almaması
  • Kulaklığın şarj kutusunun şarjının bitmesi
  • Donanımsal hatalar (Şarj kutusunun zarar görmesi)

Airpods Kulaklık Şarj Olmuyor Çözümü

Airpods kulaklığınız şarj olmuyor ise öncelikle şarj aletinin çalışırlığından emin olun ve orijinal şarj aleti kullanmıyorsanız orijinal bir cihaz ile deneme yapın. Cihazla alakalı bir sıkıntı yoksa Airpods kutusunu tozlanmalara karşı temizleyin. Eğer bu durumda da kulaklığınız şarj almamaya devam ederse teknik desteğe başvurun.

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir