Oppo Alınır Mı? Oppo Nasıl Bir Telefon? Tüm Detaylar

Oppo Alınır Mı? Oppo Nasıl Bir Telefon? Tüm Detaylar

Oppo, son zamanlarda ülkemizde büyük bir yükseliş gösteriyor. Fiyat performans açısından binlerce lira daha fazlaya satılan telefonlardan özellik bakımından neredeyse farkı yok bile diyebiliriz. Ülkemiz için orta segment bir telefon olarak görülse de kullanıcıları memnun. Tabii her üründe olduğu gibi Oppo hakkında da şikâyetler var. Fakat bu fiyata bu özellikler o şikâyetleri biraz gölgede bırakıyor.

Yeni bir telefon olmasına rağmen hızla tanınmaya başlayan bir telefon markası. Bunun en büyük nedeni tabii ki bilindik firmaların telefonlarının aşırı pahalı olması ve Oppo’nun o telefonların özelliklerini fazlasıyla karşılıyor olması.

Oppo Kullanıcı Yorumları

Oppo ya da herhangi bir markanın kullanıcıları genellikle sorun yaşadıklarında yorumlarda olumsuz yorumlarda bulunuyor. Fakat Oppo için büyük bir çoğunluğun olumlu bir geri dönüşe sahip olduğunu söylemekte fayda var. Yine de Şikayetvar sayfasına Oppo hakkında düşen yorumlar;

 • Eşim Oppo A9 kullanmaktadır. Telefonun her gün donma, servis dışı kalma ve arama yapamama gibi problemleri bulunuyor. 14 Ocakta müşteri temsilcisini arayarak kayır oluşturdum. 20 gün olmasına rağmen problemle ilgili hiçbir geri dönüş yapılmadı. Aradığım zamanda da süreç devam ediyor diye bilgi veriliyor fakat ne zaman bitecek bilmiyorum diyorlar. Telefonun kullanılmaz durumda olduğunu söylememe rağmen süreç uzuyor.
 • Telefonumu kullanmaya başlayalı 4 ay oluyor ve ben sadece 10 gün kullanabildim hoparlöründe büyük bir rahatsız edici gürültü mevcut. Değişim yapıldı fakat bana gelen diğer cihazda da aynı sıkıntıyı yaşadım. İade etmeye çalışıyorum kabul edilmiyor. Oppo yüzünden mağdurum.
 • Oppo A5 model telefonum hiçbir düşme ve darbe olmamasına rağmen ekran kullanırken kendiliğinden karardı. Hala garantisi devam etmekte olan Telefonumun garanti kapsamında olması gereken sorunu kullanıcı hatası dendi ve ücret talep edildi.

Şeklinde yorumlar gelmekte. Yorumlara daha ayrıntılı bakmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz. Tabii sadece olumsuz örnekleri de bulunmuyor:

 • Oppo telefon kullanmaya yeni başladım. Severek aldım kullanırken de işlerimi daha rahat ve hızlı şekilde halledebiliyorum. Kesinlikle öneririm.
 • Reno 4 kullanıyorum. Fahiş fiyat olan cihazlardan kat kat iyi. Kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim.

Neden Oppo Almalıyım?

Ekonomik anlamda muadillerine daha fazla para ödeyip aynı özellikleri kullanmak istemiyorsanız Oppo’yu tercih etmelisiniz. Oppo telefonları fiyat-performans olarak piyasadaki en iyi telefonlardan. Kullanıcıların yorumları ve telefonun özellikleri de bu şekilde.

Oppo Hangi Ülkenin?

Oppo telefonların yükselişte olduğu ve insanlar tarafından sevildiği dönemlerdeyiz. Fakat yine de insanın aklına Oppo kimin malı? Gibi bir soru gelebiliyor. Öncelikle bilinmesi gerekir ki Oppo, Çin firmasıdır. 2004 yılında Çin’de kurulmuş ve 2018 itibarı ile de Türkiye’de satışa çıkmıştır. Genel merkezi İstanbul/Ataşehir’de bulunmaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
3 Yöntemle Oppo Virüs Temizleme İşlemi
” label=”Önerilen Yazı”]

Oppo Garanti Servisi

Oppo, genellikle garanti kapsamına aldığı her ürünün garantisini karşılamaktadır. Bulunduğunuz ilin yetkili servisi ile irtibata geçebilirsiniz. Ya da genel merkezden 0850 433 67 76 numarasını arayarak bulunduğunuz ilin yetkili servisini öğrenebilirsiniz. Son olarak yaşadığınız sorunları bu numarayı arayıp durumu anlatırsanız size yardımcı olacaklarından emin olabilirsiniz.

oppo sitesi
www.oppo.com

Oppo Türkiye Distribütörü Kim?

Oppo ithalatçısı, Türkiye’nin lider bilişim firmalarından biri olan İndeks Bilgisayar tarafından, ürünleri 35’den fazla pazara sunan Çinli firma Oppo’nun Türkiye distribütörüdür. Oppo’nun bütün hakları indeks bilgisayar tarafından elinde tutuluyor ve sorumlu onlar. Fakat Türkiye’nin neredeyse her teknolojik mağazasında Oppo ürünlerini bulabilirsiniz.

Oppo Dünyada Kaçıncı Sırada?

Sadece ülkemizde değil dünyada da büyük bir yükseliş trendine girmiş durumda Oppo. Şu an cihaz satışı noktasında dünya üzerinde 5.sırada bulunuyor. Rakiplerine nazaran gittikçe de büyüyor. Diğer firmalar küçülmeye giderken onlar iyice satışlarını ve kalitelerini arttırıyor. Sıkıntılı ürünleri ne kadar olsa da insanların mutlu olabileceği bir teknolojiyi yaratmaya çalışıyorlar.

Oppo Telefonlar Kaç Lira?

Ürün skalası oldukça geniş.  2000 liradan tutun 10.000 liraya kadar ürün satabiliyorlar. Bu noktada sizin istekleriniz, ekonomik durumunuz ve almak istediğiniz cihazın durumu belirliyor bütün fiyatı. Şu an gözde serilerden olan Oppo Reno serisinin 2’si 2.700 civarında satılıyorken Aynı markanın sadece bir üst modeli Reno 3, 3.500 ve yukarılarında seyrediyor.

Fakat belirmek isteriz ki kesinlikle o tirajı yüksek modeller ile kapışabilecek ve belki de onlara fark atabilecek özelliklere sahip. Telefonları araştırıp size en uygun olanı seçerseniz güvenle ve mutlulukla kullanabilirsiniz.

Oppo Sim Kart Nasıl Takılır?

Diğer akıllı telefonlardan çok farkı yok merak etmeyin Basit bir şekilde iğneyi yerleştirebiliyorsunuz. Sırayla;

 • Adım 1: Öncelikle cihazı kapatmanız gerekiyor.
 • Adım 2: Size verilen iğneyi alarak cihazınızda bulunan yere takıyorsunuz.
 • Adım 3: İğneyle açtıktan sonra sim kart yerine kartınızı yerleştiriyorsunuz.
 • Adım 4: Son olarak yerine takıyorsunuz ve telefonunuzu açıyorsunuz.

Oppo Tema Mağazası Nerede?

Oppo’nun kendisine ait bir tema mağazası bulunmaktadır. Burada istediğiniz duvar kağıdını istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Temayı bulmak için;

 • Adım 1 : Telefonunuzu açıyorsunuz
 • Adım 2: Menüye geliyorsunuz.
 • Adım 3: Oppo tema mağazasına geliyorsunuz.
Oppo Silinen Fotoğraflar Nerede?

Çoğunlukla Oppo silinen fotoğrafları galeride bir çöp kutusunda tutmaktadır. Oraya atılan fotoğrafların kalma süresini siz belirliyorsunuz. Eğer 30 günü işaretlerseniz siz silme işlemini yaptıktan 30 gün sonraya kadar çöp kutusunda saklanır. Daha sonra kalıcı olarak silinir.

Oppo Klavyesi Nasıl?

Oppo klavyesi, Android klavyesi gibidir. Kullanımı gayet kolay ve kullanıcı deneyimi yüksek bir klavyedir. Eğer, Oppo klavye ayarları üzerinde değişiklik yapmak istiyorsanız aşağıdaki yazıdan faydalanabilirsiniz;

thumbnail
Önerilen Yazı
Oppo Klavye Ayarları Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir