Elon Musk “X” İsimli Web Sitesi Yeniden Aktif Etti!

Elon Musk “X” İsimli Web Sitesi Yeniden Aktif Etti!
elon musk x

Elon Musk 2002’de çevrimiçi ödeme sistemi için açtığı ve tüm finans altyapısını kurduğu x.com sitesini 11 Temmuz 2017’de satın almıştı. Twitter üzerinden yaptığı tweet ile bunu duyurmuştu.

x.com’u geri almama izin veren PayPal’a teşekkürler! Şimdilik bir plan yok ancak bunun benim için manevi anlamda değeri büyük”  ifadelerini kullanmıştı.

İşte x.com’a ait ilk web site tasarımı

elon musk x com

 

PayPal yetkilileri alan adını Elon Musk’a sattığını doğrulamıştı fakat fiyat hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Siteyi yeniden aktif eden Elon Musk siteye sadece sol üst köşede “x” koydu. Kullanıcılar tarafından anlaşılmayan bu özellik hala kafalarda soru işareti oluşturmuş durumda.

elon musk x com u yeniden satin aldi

Peki Elon Musk’ın Amacı Ne?

Henüz çılgın dahinin ne yapacağını kimse bilmiyor. Belki gerçekten sadece manevi değeri olduğu için aldı belki de bir Subdomain ile SpaceX’e yönelik bir proje geliştirecek ya da Tesla Arabaların X Model Motorlarına özgü bir web sitesi hazırlatacak. X.com başlı başına başka bir projede olabilir. Unutmayın bu adam daha önce L.A trafiğini görüp tünel şirketi açma konusunda şaka yapıyor gibi görünmüş sonra gidip gerçekten açmıştı. :D

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Yiğit Can Başnak 3 sene önce

    Bekliyoruz ilerleyen zamanlarda , Elon Musk dünyayı değiştirebilecek seçkin insanlardan biri ya da medya onu öyle göstermek istiyor tam bilemeyiz ama elektrikli araç sektörüne attığı adımlarla eski tip yanmalı motorlar üreten firmalara kafa tutması gerçekten yürek işi denilebilir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir