İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. FitBit Charge 4 Band, kandaki oksijen oranını ölçecek

FitBit Charge 4 Band, kandaki oksijen oranını ölçecek

fitbit charge 4 band kandaki oksijen oranini olcecek

FitBit, Charge 4 modelindeki akıllı bileklik piyasaya sunulduğundan itibaren en ilgi çekici özelliklerinden birisi olan SpO2 sensörü ile kullanıcıların kandaki oksijen seviyesini ölçebilecek olmasıydı. Kullanıcılar, FitBit’in mobil uygulaması sayesinde yapmış olduğu testleri grafik halinde görebilecekti.

FitBit, 2017 senesinde Ionic akıllı saatini piyasaya sürmesinin bu yana bazı modellerine SpO2 ölçüm özelliğini eklemiş fakat sensörünü aktif hale getirmemişti. Son yapılan 1.100.34 güncellemesi ile birlikte artık sensörler aracılığı ile kandaki oksijen değerinin ölçümünü yapabilecek.

Mi Watch ve Mi Watch Lite Resmi Olarak Satışta!

FitBit 4 Charge Kan Oksijen oranını ölçebilecek

fitbit charge 4
 

Firma tarafından yapılan açıklamada “FitBit Charge 4, artık siz uyurken de kandaki oksijen seviyenizi (SpO2) ölçebilir.” açıklaması yapıldı. Şirket resmi sitesi üzerinde bulunan SSS sayfasında, Charge 4 sahiplerinin yatarken dahi cihazlarının takip yapabileceğini açıkladı.

Ek olarak SpO2 sensörlerinin artık tam zamanlı çalışacağını ortalama dinlenme ve kandaki oksijen değerlerini görebileceğini söyledi. Aynı zamanda şirket doğru sonuçlar için uyandıktan 1 saat sonra ölçüm yapılmasını da açıklamalarına ekledi.

Tabi ki resmi bir testin yerini tutmasa dahi, sensörler sayesinde uyku apnesi gibi durumların belirtilerinin tespit edilmesine yardımcı olabiliyor.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yorum Yap