İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. IOS 14 ile iPhone’lara Gelen Back Tap Nasıl Kullanılır?

IOS 14 ile iPhone’lara Gelen Back Tap Nasıl Kullanılır?

iphone back tap ozelligi nasil kullanilir

iOS 14‘ün gelmesi ile birlikte iPhone kullanıcıları cihazlarında bir çok yeni özelliğe kavuştu. Bu özelliklerden en dikkat çekeni ise “Back Tap” ya da bir diğer deyişle “Arkaya Dokun“. Bu özellik iPhone’numuzun arkasına iki kez ya da üç kez üst üste tıkladığımızda “Ekran Görüntüsü Alma, Ses Kapama, Sessize Alma vb.” işlevsel özellikleri yerine getiriyor. iPhone 11 ve üstü cihazlarda ekran genişliğini biraz daha yüksek olduğu için gayet kullanışlı bir özellik gibi duruyor. Herhangi bir şekilde telefonu elinizden bırakmadan işaret parmağı (genellikle bu parmak destek parmağı oluyor) tıklama işlemlerini yaptığınızda hareketleriniz aktif hale gelecektir.

Önerilen Yazı
iPhone Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

iPhone Back Tap özelliğini açma

  1. Ayarlar‘a giriş yapın.
  2. Erişebilirlik menüsüne girin.
  3. Dokunma seçeneğini tıklayın.
  4. Arkaya dokun sayfasından istediğiniz hareketleri seçin.
  5. İşlem tamamdır!

Back Tap Nasıl Kullanılır?

Bazı kullanıcılar sadece Apple logosuna tıkladığında bu hareketlerin kullanılabileceğini anlasada telefonu normal bir şekilde tutarken herhangi bir kısmına tıkladığınızda özelliğiniz çalışacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yorum Yap