iPhone Yedekleme 4 Basit Adımda Mümkün

iPhone Yedekleme 4 Basit Adımda Mümkün
iphone yedekleme nasil yapilir

iPhone yedekleme, bilinçsiz kullanımlar sonucunda ihtiyaç duyulan bir geri getirme yöntemidir. Bu yöntem ile birlikte geçmişe dair verilerinizi kurtarabilirsiniz. iPhone kullanıcılarının da bildiği üzere iCloud yedekleme seçeneği vardır. Ancak, çoğu kullanıcı bu seçeneği karışık bulduğu için es geçmektedir. Bu yayınımızda karışık gibi görülen iCloud yedekleme nasıl yapılır? Sorusunun cevabını tüm ayrıntıları ile vereceğiz. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

İphone Yedekleme Ne İşe Yarar?

iPhone yedekleme sisteminde kullanıcıların rahatlıkla yedekleme işlemlerini yapabildikleri bir bulut sistemi vardır. Bu bulut sisteminin adı da iCloud’dur. Bu sistem ile birlikte yapılan yedeklemeler, telefondaki veri kayıplarından etkilenmez. Yani, Apple cihazınız ile tam entegre olan bir iCloud hesabından eskiye dair veri çekmeniz mümkündür.

iPhone Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

  • Adım 1: İlk olarak telefonunuzu bir kablosuz ağa bağlayın. Wi-fi bağlantısı gerekir.
  • Adım 2: Ayarlar kısmına gelin ve en üst tarafta yer alan adınızın yer aldığı sekmeden iCloud hesabınıza giriş sağlayın.
  • Adım 3: iCloud yedeklemelerini açın ve daha sonra ‘’Şimdi yedekle’’ seçeneğine tıklayın.

‘’Şimdi yedekle’’ kısmının altında ise son yedeklemenin ne zaman yapıldığını görebilirsiniz. Üzerine tıklayarak daha da detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

iPhone Yedeklemesi Nasıl Silinir?

iPhone yedeklemesi yaptıktan sonra bulut sunucudaki yükü azaltmak için eskiye dair yedekler silinebilir. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz;

  • Adım 1: ‘’Ayarlar’’ bölümünden iCloud’a girin.
  • Adım 2: Daha sonra ‘’Alanı yönet’’ bölümüne tıklayın. Tıkladıktan sonra daha önce yedeklenenler gösterilecektir.
  • Adım 3: Yedeklemek istemediğiniz cihazın üzerine tıklayın ve ‘’Yedeklemeyi’’ sil seçeneğine tıklayın.

İnternet Çekmiyor? iPhone Yedekleme Nasıl Olur?

iPhone yedekleme işlemi, internetin az çektiği durumlarda sekteye uğrayabilir. Çünkü, bulut sunucu üzerinden(iCloud) işlemler yapıldığı için internet bağlantısının güçlü olması gerekir. Eğer, internet bağlantınız yavaşsa bazı yüksek boyutlu dosyalarınız yedeklenmeyebilir. Bunun çözümü için yedekleme yaparken daha az verili olan uygulama veya fotoğraflarınızı yedekleye bilirsiniz.

iCloud Depolama Fiyatları Ne Kadar?

iCloud yedekleme fiyatları, yüksek boyutlu yedeklemeler için geçerlidir. Tarifeye göre;

  • 50 GB’LIK ALAN 6,49 TL / AYLIK
  • 200 GB’LIK ALAN 19,99 TL / AYLIK
  • 2 TB’LIK ALAN 64,99 TL / AYLIK

Tabi, bu fiyatlar dolar kuruna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Alım yapmadan önce güncel olarak fiyatlara bakmanızı öneririm.

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir