Xioami MSA Durduruldu Hatası Nedir? 2 Garanti Çözüm Yöntemi

Xioami MSA Durduruldu Hatası Nedir? 2 Garanti Çözüm Yöntemi

Xioami MSA durduruldu, hata olarak Google kaynaklıdır. Genellikle de MIUI sisteminin doğru çalışmamasından dolayı meydana gelmektedir. Google uygulamasının yaptığı güncellemeler sonucunda Android’de çıkan uyumsuzluk problemleri sonucunda bu sorunu yaşayabilirsiniz.

MIUI’yu kullanan kişilere, MSA sistem içi reklam hizmeti olarak kullanılmaktadır.

Genel olarak MSA hatası sizin yaptığınız bir yanlış nedeniyle ortaya çıkmamaktadır. Bu yüzden kullanıcı hatası gibi bir durum söz konusu değildir. Aşağıda verilen çözümü adım adım uyguladığınızda gereken çözüm sağlanmış olacaktır. Aynı zamanda MSA, Xioami reklam hizmetlerinin doğru çalışmamasından da kaynaklı olabilmektedir. Bu durumun çökmesinden kaynaklanmaktadır.

Xioami MSA Durduruldu Hatası Çözümü Nasıl Olur?

Xioami MSA durduruldu hatası bazen karşınıza çıkabilmektedir. Bu hatanın temelinde cihazınızda yüklü olan mobil uygulama ve cihaz güncellemeleri bulunmaktadır. Son güncellemeler ile gelen uyumsuzları yok edip uygulamaları eski haline döndürmek için aşağıdaki adımları takip ediniz. Bu adımları bozulan uygulamalar için tek tek yapabilirsiniz. Ek olarak bir sonraki çözüm yönteminde tüm uygulamalar için yapabilirsiniz.

 • Adım 1: Xioami akıllı telefonunuz ana menüsüne girin. Menü içerisinde bir çok uygulama karşınıza gelecektir.
 • Adım 2: Cihazınızda “Ayarlar” uygulamasını bulun.
 • Adım 3: Burada bulunan bölümde “Uygulamalar” sekmesini bulun ve o sekmeye girin.
 • Adım 4: Burada yapmanız gereken şey “MSA Durduruldu” hatası veren mobil uygulamaları bulmak. O uygulamaları bulun.
 • Adım 5: Uygulamaların üzerine tıkladığınızda yapmanız gereken şey “Güncellemeleri Kaldır” seçeneğine tıklamak. Bu sekmeye tıklayın
 • Adım 6: Karşınıza gelen bildirimleri ve işlemleri tek tek onaylayın.
 • Adım 7: Xioami cihazınızı şimdi yeniden başlatın. Yeniden başlattığınızda uygulama hatası durdurulacaktır.
 • Adım 8: “MSA Hatası” artık durdurulacak ve karşınıza çıkmayacaktır. İşlemi sonlandırmanız yeterli olacaktır. Ancak sistem hala hatayı vermeye devam ederse “Yetkilendirme ve Geri Alma” bölümünden msa paneli kapatılmalıdır.

Buna ek olarak MSA problemini kökünden çözmek için:

 1. Xioami ”Uygulamalar” a giriş yapın.
 2. Sağ üst tarafta yer alan üç nokta seçeneğine tıklayın.
 3. ”Tüm uygulamaları göster” bölümüne giriş yapın
 4. ”Android System Webiew” menüsüne girin.
 5. Burada tüm uygulama güncellemeleri kaldırın ve daha sonra telefonu kapatıp açın. Bu aşamalardan sonra problem tamamen çözülecektir.

Aynı zamanda Xioami MSA durduruldu hatasını durdurmak için Google hizmetlerini veren uygulamaların güncellemelerini kaldırmak da yeterli olabilmektedir. Tüm uygulamalar üzerinde işlemi gerçekleştirmek yerine öncelikle Google uygulamaları üzerinde gerçekleştirmek kısa yolda etkili olabilmektedir.

MSA Uygulaması Kaldırılır Mı?

MSA uygulaması kaldırılamamaktadır ancak kapatılabilmektedir. MSA uygulaması, sistem içerisinde üzerinde kapatma işlemi yapılabilecek her uygulamaya uygulanabilmektedir. Ancak tamamen kaldırmak söz konusu değildir. Yetkilendirme ve geri alma yapılaması daha olası bir seçenektir. Uygulama tamamen cihazın sistemine ait olduğundan böyle bir durum ile karşılaşılmaktadır.

Xioami MSA Nasıl Kapatılır?

Xioami MSA kapatma için sistemini devre dışı bırakmak gerekmektedir. Bu işlemler aşağıda adım adım verilmektedir. Xioami cihazınızda MSA kapatmak için yapmanız gerekenler;

 • Adım 1: Xioami akıllı telefonunuz ana menüsüne girin.
 • Adım 2: Cihazınızda “Ayarlar” uygulamasını bulun.
 • Adım 3: Burada “Şifreler ve Güvenlik” panelini bulup oraya girmeniz gerekmektedir.
 • Adım 4: Şimdi karşınıza gelen ekranda “Yetkilendirme ve Geri Alma” bölümünü bulmanız gerekmektedir.

Adım 5: Ekran üzerinde “msa” olarak Android logolu bir bölüm çıkacaktır. Bu bölümün yanındaki mavi simgeye tıklayın ve sistemi kapatın. Böylelikle MSA durdurma işlemi gerçekleşmektedir. Bazen işlem iptal edilmeyebilir. Üst üste yetkilendirmeyi kapatmaya çalıştığınız taktirde bir yerden sonra sistem başarı ile iptal edilecektir.

Xioami MSA sürekli olarak duruyor problemi çözümü bu şekildeydi. Ek olarak problemlerinizi soru-cevap bölümünden iletebilirsiniz.

Keşfedin: Xioami Pil Sağlığı Öğrenme

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Content Director

Yorum Yap