Apple Watch 7 Kan Şekeri Ölçümü Özelliğine Sahip Olacak!

Apple Watch 7 Kan Şekeri Ölçümü Özelliğine Sahip Olacak!
apple watch series 7

Apple Watch 7

Kore merkezli bir web sitesinde ortaya atılan iddialara göre yeni seri Apple Watch 7 Serisinde sisteme yeni dahil olacak olan Kan Şekeri Ölçümü özelliği olacak.

Akıllı saat ve bileklerin ilk çıktığı zamanlarda bu giyilebilir cihazlar sadece gelen aramalar ve bildirimlere odaklıydı. Çağın gelişen teknolojisi ile birlikte renkli ekranlar, adımsayarlar hatta sağlık kontrolümüzü bile yapar duruma gelmiş durumda.  Sadece bunlar değil aynı zamanda görüşme, müzik kontrolü hatta uyku takibi gibi sağlam donanım gerektiren takip seviyesinde.

Sağlık izleme özelliklerinin arasında kan basıncı ölçme, nabız takibi, kandaki oksijen oranının yanı sıra atılan iddialara göre bir de kan basıncı ölçüm özelliği eklenecek.

Yeni Seri Apple Watch Seri 7 ve Samsung Watch 4’te Kan Şekeri Ölçüm özelliği olabilir

Apple Watch 7
Apple Watch 7

Kore merkezli teknoloji sitesi olan ET News’te ortaya çıkan raporlara göre yeni Apple Watch ve Samsung Galaxy Watch 4’te kan şekeri ölçüm özelliği olacak. Aslında bu iddiayı güçlendiren en büyük açıklama Apple CEO’su Tim Cook’un:

“Akıllı saatlerimize daha fazla sağlık izleme özellikleri eklemek istiyoruz ancak bunu yaparken başımızın bazı kurumlarla derde girmesini istemiyoruz” şeklinde yaptığı açıklama.

thumbnail
Önerilen Yazı
AirPods Max Nasıl Resetlenir? Nasıl Formatlanır?

Fakat firmaların korkusu bahsettiğimiz gibi alınması gereken izinler ve sağlık kurumları ile görüşülmesi. Böyle bi özellik için tüm ülkelerden izin alınması gerektiğinide notlarımızın arasına ekliyelim. Yanlış yapılan ölçümler kişilerde gereksiz paniğe sebep olabilir.

 

 

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir