TV Ready Plus Nedir? Nasıl Kullanılır?

TV Ready Plus Nedir? Nasıl Kullanılır?
turkcell tv ready nedir nasil kullanilir

TV Ready Plus Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde çok kullanılan Android Box‘ların yaygınlaşması ile birlikte Turkcell Ready Plus piyasaya giriş yaptığını açıkladı. Peki TV Ready Plus Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dijital televizyon kullanımının artması ile birlikte Xiaomi, Apple gibi firmalar bu alana yöneldi. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin yeni dijital platformu olan Tv Ready+‘ı hayata geçirdi. Tv Ready+ ile birlikte kullanıcılar canlı yayınların yanı sıra Youtube, TV+ gibi platformlara erişim sağlayabilecek. Smart Tv olarak geçen cihazları daha da akıllı yapan bu cihaz, Tak-Çalıştır olarak kullanılmakta. Turkcell’in VDSL müşterilerine hediye olarak gönderdiği Turkcell TV Ready+ LED TV‘lerde de kullanılabilmekte.

Tv Ready+ ile dünyanın en önemli  futbol ligleri, NBA TV, F1 gibi spor içeriklinin yanısıra belgesel, film, dizi gibi içerikleride birlikte sunan TV+ Premium 12 ay 69 TL, 24 aylık paketi ise 49 TL‘den satışa sunuldu. Turkcell TV Ready+’ın en güzel özelliklerinden bir taneside her an her yerde izlenebiliyor olması. Aynı zamanda içeriklerin tümünü  kayıt altına alıp sonrasında izleyebiliyorsunuz. Bunu yapmayı unutanlar için ise yayınları 24 saate kadar geri alarak izleme seçeneğide kullanılabiliyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Xiaomi Mi Tv Stick Nedir? Nasıl Kullanılır?

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan yaptığı açıklamalarda şunlardan bahsetti:

“Özellikle pandemi döneminde artan dijital tüketimi ve bu tüketimle birlikte değişen alışkanlıkları Turkcell olarak yakından takip ediyoruz. Bu gelişmeleri izleyerek Turkcell mühendislerinin geliştirdiği dijital servislerimizin günden güne büyüdüğünü görüyor ve ne kadar doğru noktalara yatırım yaptığımızı bir kez daha fark ediyoruz. Televizyon izleme deneyimini tamamen değiştiren TV+ ise izleyicilere sunduğu zengin içeriği ile çok sevilen ve takip edilen uygulamalarımızdan biri. Şimdi bu uygulamamız için yine Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen TV+ Ready ile televizyon izleme keyfini her an her yerden yaşamak mümkün. İzleyicilerimizin alışkanlıklarını, taleplerini hassasiyetle izleyerek onlara en iyisini sunmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Televizyonseverlerin deneyimini sınırların dışına çıkaracak olan bu cihaz aynı zamanda bir çok uygulama, oyun gibi içerikleride bünyesinde barındırıyor. Fakat şunu söylemeden geçemiyeceğiz cihazda Netflix mevcut değil!

Turkcell TV+ Ready İnceleme Videosu

Turkcell Ready+ Nasıl kullanılır?

 • Cihazımızın gerekli bağlantılarını yapıyoruz.
 • HDMI girişi üzerinden cihazımızı bağlıyoruz.
 • Kurulumu tamamlıyoruz.
 • Artık cihazımız hazır!

Turkcell Ready+ Özellikleri

 • İşletim Sistemi (Smart TV) Android 9.0 Pie
 • İşlemci Hızı ARM Quad 64-bit Cortex-A53 2GHz (DVFS)
 • Ram (Sistem Belleği) 2 GB
 • Dahili Hafıza 8 GB
 • Ekran Çözünürlüğü 4K
 • Kablosuz Ağ (Wi-Fi) 2.4GHz/5.0GHz 802.11 a/b/g/n/ac
 • Bluetooth Bluetooth 4.2

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz…

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir