Xioami Robot Süpürge Telefona Nasıl Bağlanır? Yeni Wi-fi Bağlama

Xioami Robot Süpürge Telefona Nasıl Bağlanır? Yeni Wi-fi Bağlama

Xiaomi robot süpürgeyi telefona bağlama için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 • Adım 1: İlk olarak yapmanız gereken “Google Play Store” ya da Apple kullanıyorsanız “App Store” uygulamasına giriş yapmak. Telefonunuz üzerinden uygulamaya girin.
 • Adım 2: Daha sonra Burada “Mi Home” uygulamasını bulun ve uygulamayı indirin.
 • Adım 3: Burada cihazınız, modem ve şarj istasyonu arasında bir eşleşme sorunu yaşanmaması için üçünü yakın tutun ve 50 cm’den daha yakın bir yerde konumlandırın.
 • Adım 4: Şimdi akıllı Mi süpürgenizi güç düğmesine basarak çalıştırın.
 • Adım 5: Süpürgeyi şarj istasyonuna götürün ve takın.
 • Adım 6: Telefonunuza indirdiğiniz “Mi Home” mobil uygulamasına giriş yapın. Burada “Wi-Fİ” şifrenizi ilgili bölüme girin.
 • Adım 7: Kurulumun tamamlanması adına uygulama tarafından ayarlar paneline yönlendirileceksiniz. Burada bulunan panelde süpürgeniz ile telefon arasında eş güdümlü çalışması adına adımlar otomatik olarak devam ettirilecektir. Kurulumun tamamlanmasını bekleyin.
 • Adım 8: İşlemler tamamlandıktan sonra bağlanma için gerekli bütün adımlar tamamlanmış olacaktır. Süpürgenizi telefon üzerinden kontrol etmeye hazırsınız.

Xioami robot yeni telefona baglama

Xiaomi Robot Süpürge Yeni Telefona Nasıl Bağlanır?

Xiaomi Robot Süpürge Kurulumu aşağıdaki gibi gerçekleşmektedir:

 • Adım 1: Robot süpürgenizin şarj istasyonunu düz bir zemin üzerinde konumlandırın. Daha sonra prize takın.
 • Adım 2: Süpürgenin şarjının dolmasını bekleyin. Daha sonra telefonunuzdan “Mi Home” uygulamasını indirin.
 • Adım 3: Bağlantı gerçekleştikten sonra süpürgede bulunan paspas modülünü açarak kullanma imkânına sahip oluyorsunuz. Açın ve modülü kurun.
 • Adım 4: Modül kurulduktan sonra cihaz temizlik yapmaya başlayacaktır.

Xiaomi Robot Süpürge Evde Wifi Olmadan Çalışır Mı?

Xioami robot süpürge wifi olmadan da çalışmaktadır. Wi-Fi üzerinden siz süpürgenin hareketlerini takip edebilir ve ona komut verebilirken hiçbir müdahalede bulunmadığınızda da süpürge otomatik olarak evi süpürmektedir.

Genellikle Wi-Fi evden uzakta olduğunuzda robot süpürgenizi kullanmak için hizmetinize sunulmuştur. Xioami robot süpürgede manuel çalıştırma özelliği de bulunmaktadır. Bu durumda süpürge, bağımsız bir şekilde evde olmadığında evi süpürmektedir.

Robot Süpürge Neden Wifi Bağlanmıyor?

Robot süpürge bazı durumlarda internetten ya da şarj istasyonunuzdan kaynaklı olarak Wi-Fi bağlantısını gerçekleştirmediği bilinmektedir. Ancak farklı birkaç sorun da bu duruma neden olabilmektedir.  Bu durumlar için belirli bir takım yöntemler Xioami tarafından size sunulmaktadır. Bunlar;

Yöntem 1: Uyguladığınız bölgeyi değiştirin ve özellikle modeme yakın bir yere şarj istasyonu kurun

Kurulum gerçekleşirken bazen internet problemleri yaşanmaktadır. Bu yüzden modeme yakın bir yerde kesinlikle cihazınızı konumlandırmanız gerekmektedir. Bu durum genellikle olumlu sonuçlanmaktadır be Wi-Fi bağlantısı gerçekleşmektedir.

Yöntem 2: Cihazınızı sıfırlayın

Bu yöntemde cihazınızın resetlenmesi önerilmektedir. Böylece kurulumu baştan yaparak kurulum esnasında oluşan bir hatanın giderilmesi mümkündür.

Yöntem 3: Modem şifresi ve doğru modeme bağlantı gerçekleştiğine dair kontrol edin

Bu durum da çoğunlukla kullanıcıların başına gelmektedir. Modem şifresinden kaynaklı olarak süpürgenin Wi-fi bağlantısını gerçekleştirmediği görülmektedir. Bu durumu da ortadan kaldırmak için ayarlarınızı doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinize dair kontrolleri gerçekleştirin.

Yöntem 4: Teknik servis

Yapılan adımlar işe yaramadıysa yapmanız gereken teknik servis ile iletişime geçmektir. Cihaz kaynaklı bir problem olması mümkündür. Bu yüzden doğru bilgi almak adına servis ile iletişim oldukça önemlidir.

Xiaomi Robot Süpürge QR Kod Nerede?

Xioami robot süpürge QR kodu ürün kutusunun üzerinde bulunmaktadır. Bazı satıcılar ürünün üzerine de kodu eklemektedir. Genellikle garanti belgesi için bu kod oldukça önemlidir. Bu yüzden kesinlikle QR kodun bulunduğu kutuyu saklamanız gerekmektedir.

Keşfedin: Tuner Çıkışı Aşırı Yüklendi

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir