Dünya’nın İlk Ekran Altı Kameralı Telefonu ZTE Axon 20 5G Parçalandı

Dünya’nın İlk Ekran Altı Kameralı Telefonu ZTE Axon 20 5G Parçalandı
zte axon 5g

Youtuber JerryRigEverything, dünyanın ilk ekran altı kamerasına sahip akıllı telefon olan ZTE Axon 20 5G’yi paramparça etti. Ünlü Youtuber videoda telefonun nasıl bir sisteme ait olduğunu bizlere gösteriyor.

Akıllı telefonların neredeyse tümünde yer alan “çentikli ön kamera tasarımı” üreticelerin ve kullanıcıların istekleri doğrultusunda karşımıza çıkmıştı. Ancak öyle bir model var ki tüm bu tasarımların dışında: ZTE Axon 20 5G!

Çin merkezli telefon firması ZTE’nin ürettiği Axon 5G’yi dikkat çekici kılan en önemli özelliği gizli olan kamerası. Kullanım esnasında %100 bir görüntü sunan bu telefon ünlü Youtuber JerryRigEverything’in ellerinde parçalara ayrıldı.

ZTE AXON 20 5G’nin Parçalandığı O Video!

Videoda  ZTE’nin ekranın altındaki kameraya dış dünya görüntülerini sunmak için birbiri üzerine eklenmiş iki ekran kulandığını görüyoruz. ZTE mühendisleri bu kamerayı ekranın altına yerleştirmek için bir çok teknolojiyi aynı anda kullandığını fakat bunları yaparken görüntü kalitesinden biraz feragat ettiklerini belirtti. Yapılan incelemeler sonucunda ise düşük ışıkta kamera beklenin çok altında kaldığı söylendi. Fakat tüm bunlara rağmen ZTE bir devir açtı ve bir ilke imza attı. Önümüzdeki yıllarda bir çok akıllı telefon üreticisi bu teknolojiye geçerse şaşırmayın.

 

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Doğan Can Güden 29 Aralık 2020

    Büyük yenilik fakat muhteşem performans sağlayacağını sanmıyorum. Muhtemelen geliştirmeye devam edilmesi gereken bir çalışmadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir