Twitch Yayın Anahtarı Nerede? OBS Ayarları İçin

Twitch Yayın Anahtarı Nerede? OBS Ayarları İçin

OBS’den bağlantı yapmak için kullanılan Twitch yayın anahtarı, OBS’nin Twitch’e bağlanması için gereklidir. Bu yayın anahtarı ile eş zamanlı olarak yayın yapabilirsiniz. Twitch yayın anahtarının yeri aşağıda adım adım anlatılmıştır;

Adım 1: İlk olarak sağ üst taraftan ‘’Video Yapım Kiti’’ sekmesine tıklayınız.

twitch yayin anahtari

Adım 2: Daha sonra karşınıza gelen panelin sol tarafında bulunan ‘’Ayarlar’’ kısmına tıklayınız.

Adım 3: Burada ‘’Yayın’’ kısmına tıklayın. Karşınıza ‘’Yayın anahtarı ve tercihleri’’ bölümü çıkacak. Bu alanda yayın anahtarını kopyalayabilirsiniz.

Adım 4: Birincil yayın anahtarını kopyalayın ve daha sonra OBS ‘’Yayın anahtarı kullan’’ bölümüne yapıştırın. Bu aşamadan sonra OBS ile Twitch eş zamanlı olarak çalışacaktır. Yaptığınız ayarlar anlık olarak Twitch ekranına düşecektir.

Keşfedin: Preo Nerenin Malı?

Twitch Yayın Anahtarı Ne İşe Yarar?

Twitch yayın anahtarı, OBS ile Twitch’in entegre olabilmesi ve yayının düzenlenebilmesi için gerekli koddur. Yayın anahtarını OBS sistemine girdiğinizde otomatik olarak Twitch hesabınız ile OBS hesabınız eşleşir. Bunun sonucunda da kamera ayarları, ekran ayarları ve diğer yayın ayarlarını tek bir platform üzerinden yapabilirsiniz. Örneğin, sohbet ekranını dahi OBS’den görebilirsiniz. Bu yayın anahtarınız ile birlikte OBS’ye Twitc’e erişim için izin vermiş sayılırsınız.

Yayın anahtarını aldıktan sonra OBS’den Twitch’de yayın yapmak için seçeneğe tıklayınız. Daha sonra size bağlama seçenekleri sunacaktır. Burada bulunan yayın anahtarı seçeneğine tıklayın ve aldığınız kodu yapıştırın. Bu aşamadan sonra OBS ve Twitch ortak çalışacaktır.

thumbnail
Önerilen Yazı
1 Milyon İndirilen Uygulama Ne Kadar Kazandırır? 100 Bin?

Content Director

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir