Spotify’da Birinin Çalma Listesini Dinleyince Bildirim Gider Mi?

Spotify’da Birinin Çalma Listesini Dinleyince Bildirim Gider Mi?

Spotify’da kişinin çalma listesini dinleyince listenin sahibine bildirim gitmez. Uygulamanın çalma listesi oluşturan kişilere bu konu hakkında bildirim yollamaz. Listenin sahibi, direkt olarak çalma listesini sayfasında göremese de profilini takip eden kişileri inceleyip, takip eden kişilerin profiline girerek hangi çalma listesini takip ettiğini görebilir.

Uyarı: Birini takip ettiğinizde ona bildirim gider ancak çalma listesini dinleyince bildirim gitmez.

Spotify Başkasının Çalma Listesini Dinleyince Bildirim Gider Mi?

Spotify başkasının çalma listesini dinleyince kişiye bildirim gitmez. Kimse birbirinin profiline baktığını göremez. Fakat çalma listesini herkese açık olarak işaretlendiğinde kimlerin takip ettiğini listenin üst kısmında görülebilir. Buna bakılarak en fazla tahmin yürütülebilir.

Şu anlık Spotify’da bunu gösterebilecek uygulama bulunmamaktadır. Kimlerin takip ettiğini öğrenmez için herkese açık paylaşılmış listeler üzerinden görme imkanı bulunmaktadır. Fakat o kişilerin listeleri takip etmesi gerekmektedir.

Spotify Birinin Hesabına Bakınca Bildirim Gider Mi?

Hayır, birinin hesabına baktığınızda o kişiye bildirim gitmez. Yalnızca istek gönderdiğinizde bildirim gider. Bu konuda gelen herhangi bir güncelleme de mevcut değildir.

Spotify SS Alınca Bildirim Gider Mi?

Hayır, Spotify uygulamasında ekran görüntüsü aldığınızda bildirim gitmez. Bu yalnızca anlık fotoğraf atılan uygulamalarda geçerlidir. Bu uygulama ss alınca bildirim gitme özelliği yoktur.

Spotify Çalma Listesi Dinleyenleri Görme

Spotify çalma listesini dinleyenleri görmek mümkün değildir. Uygulamanın böyle bir özelliği bulunmamaktadır. Çalma listesini herkese açık olarak işaretlendiğinde kişi de listeyi takip ederse en fazla tahmin etmek mümkündür. Direkt olarak çalma listesini dinleyenleri görmek mümkün değildir.

Spotify’da Birini Takip Edince Bildirim Gidiyor Mu?

Spotify’da birini takip edince bildirim gider fakat çalma listesini takip edildiği zaman bildirim gitmez. Liste sahibi listeyi takip edenlere bakarsa görebilir, bunu dışında görme ihtimali yoktur.

Uygulama şu anlık müzik dinleme ve podcast ile yaygınlık göstermektedir. Zaman içinde sosyal medya olarak kullanımı artıkça takipçi ile ilgili özelliklerinde belirginleşmesi artacaktır.

Çalma Listem Herkese Görünür Mü?

Evet, herhangi bir değişik ayar yapmadıysanız ve varsayılan ayarlar geçerliyse çalma listeniz herkese görünür şekildedir. Daha sonradan ”Ayarlar” bölümünden herkese açık seçeneğini kapatırsanız çalma listeniz başkalarına görünmeyecektir. Çalma listenizi, kimsenin görmesini istemiyorsanız bunu ekstra ayarlamanız gerekir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Hi-Level TV Nerenin Malı? Kimin? Alınır mı? Tüm Yorumlar

Content Director

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir