Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Çözümü

Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Çözümü

Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı problemini çözmek için aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyin;

Yöntem 1: İşletim Sisteminin Minimum Gereksinimini Kontrol Edin

Valorant, işletim sistemi olarak Windows 7 ve daha yeni işletim sistemlerinde çalışan bir oyundur. İşletim sisteminiz yeterli değilse, yükseltmeden oyunu açmanız mümkün değildir. Geforce Now gibi sistemler üzerinden işletim sistemi olmadan da oynamanız mümkündür.

Yöntem 2: Güncelleme Yapın 

İşletim sisteminin ve grafik kartının güncellemesinin son sürüm olduğundan emin olmanız gerekir. Son güncellemeleri almadan oyunu açmanız mümkün olmayabilir. Grafik kartı ve işletim sistemi oyun gereksinimleri için yeterli değilse güncelleme yapın.

thumbnail
Önerilen Yazı
Valorant Vanguard Anti Cheat Hatası Çözümü

Yöntem 3: Antivürüs Yazılımını Kontrol Edin

Bazı antivürüs yazılımları, Valorant yüklemesine engel olur. Kullandığınız virüs programı yazılımını kontrol edin ve oyunun yüklemesine engel bir durum varsa engelleri kaldırın. Valorant’ın oynanmasına izin verildiğinden emin olun.

Keşfedin: Epic Games İndirme Hızı Arttırma

Yöntem 4: Yönetici Olarak Çalıştır Seçeneğine Girin

Valorant oyununu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Kısa yol olarak oyun üzerine sağ tıklayın “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneğine tıklayın. Oyunun açılmasını bekleyin. Eğer açılmasa diğer yöntemleri deneyin.

Yöntem 5: Valorant’ı Silip Yeniden Yükleyin

Valorant’ı kaldırıp yeniden yüklemek işletim sistemiyle ildiği bir değişiklik yapmadan oyunu kullanma imkanına sahip olmanızı sağlar. Valorant’ı kaldırmak için kontrol panelinden “Programlar ve Özellikler”e gir, Valorant’ı bul ve kaldır. Daha sonra tekrar Valorant’ı indirip yükle seçeneklerini yapın.

Yöntem 6: Riot Games İle İletişime Geçin

Verdiğimiz yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda oyunun yapımcısı olan Riot Games ile iletişime geçmeniz gerekir. Destek alarak sorunu çözmeniz mümkündür. Destek için “https://support-valorant.riotgames.com/hc/tr” adresinden destek talebi açabilirsiniz.

Yöntem 7: Bilgisayarınızın 32 Bit İşlemciden 64 Bit İşlemciye Çıkarın.

Bu adımı atmak kolay değildir. Bilgisayarınız 64 bit işlemciyi desteklemiyorsa birden böyle bir adım attığınızda oyunun çalışmaması mümkündür. Öncelikli olarak kaç bit işlemci ile çalıştığınızı bilmeniz gerekir. Bunun için;

  • Adım 1: Bilgisayar simgesine sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğine girin.
  • Adım 2: Açılan pencerede bilgisayarınıza ait özellikler görülecek.
  • Adım 3: “Sistem Türü” bilgisine bakın ve kaç bit kullandığınızı öğrenin.

Problem çözülmediyse yorum kısmından detaylı bir şekilde sorabilirsiniz.

Content Director

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir