Sim Araç Kiti Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kapatılır?

Sim Araç Kiti Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kapatılır?

Sim araç kiti, bir sim kartın dışarıdaki dünya ile nasıl etkileşime girdiğini tanımlanmasına yarayan bir dizi komut ya da uygulamadır. Genelde SIM karta programlanır. Programlanan karttan şunları yapması beklenir:

  • Mobil cihaz ara yüzünün sürülmesi,
  • Ağ uygulaması ve son kullanıcının etkileşimini oluşturma
  • Ağ erişimini kontrol ve erişimi tam sağlama.

Burada sık kullanılan SIM araç kitlerinden bazıları, metni araç kiti servisinin talimat verdiği biçimde görüntüleme ve kullanıcı istemeyi içerir. Kullanıcı girişi listelenmesi, zil seslerini çalma ve yarayıcı başlatma uygulamalarını da yapar.

Sim Araç Kiti Ne İşe Yarar?

Sim araç kiti, tablet, modem gibi cihazlarda kullanılan bir sistemdir. Mobil iletişim hizmetlerinin kullanılması adına gereklidir. Sim kartın ana işlevi, cihazın kimlik bilgilerini taşıma ve mobil ağa bağlanmadır. Bu işlemleri gerçekleştiren sim araç kiti, kimlik doğrulamasının da yapılmasını sağlar.

thumbnail
Önerilen Yazı
Flash SMS Nasıl Kapatılır? Tüm Operatörler

Sim Araç Kiti Kapatma Nasıl Yapılır?

Sim araç kiti servisi, sizin sağlayıcınıza bağlı olarak çalışır. Kullanmadığınızda otomatik olarak gerekli durumlarda hareket eder. Farklı durumlarda ise kiti kullanmamak size zarar getirmez. Root’u bulunan bir cihaz kullanıyorsanız silmeniz mümkündür.

Cihazınıda Root yoksa kiti silemezsiniz. S-OFF ya da özel ROM kullanıyorsanız uygulamayı silmek için; em> Stk.apk dosyalarınızı /system /app dizinlerinden kaldırmanız gerekir. İşlemi bilmeyen biriyseniz kolay yapmanız mümkün değildir. Bir bilenden yardım almanız önerilir.  Uygulama çok küçük olduğu için silmeseniz de zararı yoktur.

Keşfedin: A1 Ehliyet Kaç CC?

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir