İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Whatsapp’tan Telegram’a Sohbet Geçmişi Aktarma Nasıl Yapılır?

Whatsapp’tan Telegram’a Sohbet Geçmişi Aktarma Nasıl Yapılır?

whatsapptan telegrama sohbet gecmisi aktarma nasil yapilir

Whatsapp’tan Telegram’a Sohbet Geçmişi Aktarma

Telegram, yayınladığı son güncelleme ile artık WhasApp sohbet geçmişinizi Telegram’a aktarma mümkün. Şu an sadece iOS cihazlarda olan bu özellik yakın zamanda Android’e de gelmesi bekleniyor.

Whatsapp yeni Gizlilik Sözleşmesi güncellemesi ile birlikte yeni sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların Whatsapp’ı kullanamayacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından milyonlarca kullanıcı WhatsApp alternatifi olan uygulamalara yönelmiş bunların içinden en karlı çıkan Telegram olmuştu.

Telegram, son çıkardığı 7.4.1 sürümü ile birlikte Whatsapp’tan gelen kullanıcıların Telegram’a geçiş aşamasını son derece basitleştirerek yeni bir özellik yayınladı. Artık eski Whatsapp kullanıcıları yalnızca bir kaç adımda Tüm sohbetlerini Telegram’a taşıyabilecek. Whatsapp’tan Telegram’a Sohbet Geçmişi Aktarma Nasıl Yapılır?

Whatsapp'tan Telegram'a Sohbet Geçmişi Aktarma
Whatsapp’tan Telegram’a Sohbet Geçmişi Aktarma

Whatsapp’tan Telegram’a Sohbet Geçmişi Aktarma Nasıl Yapılır?

  •  WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
  • Telegram’a taşımak istediğiniz sohbeti seçin.
  • “Seçenekler” menüsünden “Sohbeti dışarı aktar”a tıklayın.
  • “Medyasız” ya da “Medyayı dahil et”i seçin.
  • Paylaşım menüsünden Telegram’ı seçin.
  • Sohbet geçmişini aktarmak istediğiniz Telegram sohbetini seçin.
  • Mesajları “İçe Aktar”ı seçin.

Tebrikler işlemlerimiz bu kadar, artık mesajlarımız aktartıldı. Bu yeni gelen özellik ile Telegram’a göçün hızlanacağı kesin bir sonuç olarak görünsede “Ya yıllardır verileri çalıyolar, artık sadece resmileştirdiler” diyenleriniz illa ki olacaktır. Ben de bunlardan birisiyim. O yüzden Whatsapp kullanmaya devam ediyorum. Şu an sadece iOS cihazlarda olan bu özelliğin yakın bir sürede Android cihazlara da gelmesi bekleniyor.

Önerilen Yazı
Whatsapp Alternatifi 5 Uygulama!

Kaynak: Android Authority

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yorum Yap