En İyi Numarasız Mesajlaşma Uygulamaları | 8 Uygulama

En İyi Numarasız Mesajlaşma Uygulamaları | 8 Uygulama

Numarasız mesajlaşma uygulamaları ile telefon numaranızı vermeden mesaj atabilirsiniz. Bu uygulamalar, anonim mesajlaşma mantığı ile hareket eder dolayısıyla burada gizlilik esastır. Güvenli ve anonim bir şekilde mesajlaşabileceğiniz uygulamalar listesi şu şekildedir;

1.Telegram;

Uygulama içerisinde her ne kadar kayıt alınırken telefon numaranız olması gerekiyorsa da kullanmaya başladığınız andan itibaren diğer kullanıcılara ya da çeşitli gruplara üye olduğunuzda telefon numaranız değişmez. Dosya paylaşımı, sesli arama özellikleri gibi gelişmiş özellikleri bulunan uygulamada milyonlarca kullanıcı mevcuttur. Numara ile üye olduktan sonra numaranız kimseye görünmez ve güvenli bir şekilde saklanır. Anonim olarak kullanabileceğiniz güzel bir uygulamadır.

2.Signal

Signal de Telegram gibi üye olduğunuz ve numaranızı gizleyebileceğiniz bir platformdur. Covid 19 dönemi ile birlikte oldukça popüler bir uygulama olan Signal, ülkemizde de oldukça geniş çaplı bir kullanıcıya sahiptir. Mesajların uçtan uca şifrelenmesi ile birlikte daha güvenli ve sağlıklı bir iletişim sağlanır.

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi Görüntülü Sohbet Siteleri | 13 Site

3.Kik

Kik, anonim olarak sohbet etmenize yarayan oldukça faydalı bir uygulamadır. 300 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet eder ve numara olmada kullanım imkanı bulunur. Yetişkinler için rastgele mesaj gönderme durumu da söz konusudur. Telefonda hat olmadan konuşma imkanına sahip olmak isteyenler için vazgeçilmez bir uygulamadır. Whatsapp gibi görüntü, ses, video aktarımı sağlayan uygulamada numara olmadan her şeyi yapmanız mümkündür.

Kik uygulamasını tamamen anonim olmasından kaynaklı olarak dikkat etmeniz gerekir. İstenmeyen görüntü ve videolara mahsur kalmanız mümkündür. Bu yüzden güvenlik ve izin ayarlarını doğru bir şekilde uygulamanız önerilir.

4.Discord

Discord, özellikle gamer dediğimiz oyuncular arasında oldukça popüler bir uygulamadır. Mesajlaşma ve toplu sohbet imkânını size tanır. Kitlesi ne kadar canlı yayın ve oyun ile ilgili olsa da numara olmadan dilediğiniz gibi mesajlaşma imkânına sahip olmanız mümkündür. Ek olarak dosya paylaşımı ve ekran paylaşımı da söz konusudur.

thumbnail
Önerilen Yazı
Ücretsiz Ürün Gönderen Siteler | En İyi 9 Site

5.Instagram Direct

Instagram direct mesajlarında numara olmadan dilediğiniz gibi, dilediğiniz kişi ile mesajlaşmanız mümkündür. Sistem bazen kayıt olmak için numara istese de siz istemediğiniz takdirde kimse ile numaranız paylaşılmaz. Mesaj izinleri kabul ettiğinizde ya da tanımadığınız birine mesaj attığınız zaman onun izinleri kabul ettiğinde iletişime geçmeniz mümkün olur. Sim kartsız mesajlaşma uygulamaları arasında en etkili ve en çok insana hitap eden uygulamadır.

numarasiz mesajlasma

6.Wire

Wire, güvenli ve özel mesajlaşma, grup sohbetleri ve dosya paylaşma özellikleri sunar. Wire, mesajların uçtan uca şifrelenmesi ve açık kaynak kodlu bir yazılım olması nedeniyle daha güvenli bir iletişim sağlar.

7.Zalo

Özellikle Vietnam’da popüler olan bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Mesajlaşma ve dosya aktarımının yanı sıra mini oyunları da hizmetinize sunar. Kullanım olarak çok geniş kitlelere ulaşmamış olsa da Asya’da çok bilinen ve kullanılan bir uygulamadır.

8.WeChat:

WeChat, özellikle Çin’de popüler olan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Mesajlaşma, arama, dosya paylaşımı, ödeme yapma, mini uygulamalar ve diğer sosyal medya özellikleri gibi birçok özelliği içerir. Numara olmadan kolaylıkla işlerinizi yürütmeniz mümkündür.

Keşfedin: Görüntülü Sohbet Siteleri

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir