Xioami Redmi Note 9’da NFC Var Mı? Pro veya T Serisi?

Xioami Redmi Note 9’da NFC Var Mı? Pro veya T Serisi?

Xioami Redmi Note 9’da NFC yoktur. NFC, iki cihazın birbirine bağlanmasına ve bilgi alışverişi yapmasında size yardımcı olan bir özelliktir. Cihazınızın temassız bir şekilde diğer cihazlarla etkileşimini sağlar. Kısacası kısa menzilli olarak temassız iletişimi sağlar. Veriler çok kısa bir süre içerisinde yakın mesafeden veri aktarımını sağlamanız mümkündür.

Redmi Note 9 Pro’da NFC Var Mı?

Redmi Note 9 Pro’da NFC özelliği bulunur. Bu özellik sayesinde bilgi paylaşımı kolay bir şekilde yapmanız mümkün olur. Örnek vermemiz gerekirse kredi kartlarının temassız özelliği ile aynı mantıkta çalışır. Herhangi bir veriyi paylaşmak için dokundurmanız yeterli olur.Cihazınızda NFC özelliğini aktif etmek için;

  • Adım 1: Telefonunuzun “Ayarlar” panelini açın.
  • Adım 2: Panel üzerinde bulunan “Bağlantı ve Paylaşım” sekmesine giriş yapın.
  • Adım 3: Burada NFC anahtarını “Açık” konuma getirin.
  • Adım 4: Açık konumuna getirdikten sonra NFC özelliğini kullanabilirsiniz.
thumbnail
Önerilen Yazı
Xioami Telefon Sesi Yükseltme Nasıl Yapılır? Peki, Kulaklık Sesi?

Redmi Note 9 T’de NFC Var Mı?

Redmi Note 9T’de NFC özelliği bulunmaz. NFC özelliği Xioami’nin üst düzey telefonlarında bulunur. Eğer bu özelliği kullanmak istiyorsanız Note Pro gibi özellik açısından yüksek telefonlara sahip olmanız gerekir.

NFC aynı zamanda ödeme yaparken sizin kolay bir şekilde temassız ödeme yapmanızı destekleyen bir özelliktir. NFC özelliğinin bulunmadığı telefonlarda ödeme yapmak için “mobil cüzdan”, “dijital cüzdan” gibi seçenekler kullanılabilir.

Redmi 9s NFC Var Mı?

Redmi note 9 S modelinde NFC özelliği bulunmaz. İnternette özellikle satış yapan firmaların NFC özelliği bulunuyor gibi lanse etmesine rağmen çoğu kullanıcı NFC özelliği olmamasından dolayı şikâyetlerini bildirir. NFC özelliği Note Pro gibi Xioami’nin üst düzey telefonunda yer alır. Herhangi alt segment bir cihaza bu özellik eklenmemiştir.

Keşfedin: Xioami Numara Gizleme

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir