Yurt Dışında Üniversite Sınavı Var Mı? ABD, Almanya?

Yurt Dışında Üniversite Sınavı Var Mı? ABD, Almanya?

Evet, yurt dışında üniversite sınavı var. Yurt dışında şu sınavlar ile karşılaşabilirsiniz; IBT, IELTS, TOEFL, ACT, SAT, SSAT, GRE, GMAT. Üniversitelerin kriterlerine baktıktan sonra size uygun sınavlara hazırlanıp girmeniz gerekir. Örnek vermek gerekirse Amerika’da okumak isteyen bir kişi ilk olarak SAT sınavına girip gerekli puanı almalıdır. Buna ek olarak TOEFL veya IELTS gibi yabancı dil sınavlarında da yeterli puanı almalıdır. SAT ve TOEFL puanı ile Amerika’da okumak mümkündür. Bu tarz sınav kombinasyonları, üniversitenin kriterlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Amerika’da Üniversite Sınavı Var Mı?

Evet, Amerika’da üniversite okumak için üniversite sınavı vardır. SAT sınavı başta olmak üzere yabancı dil yeterlilik sınavlarına girmeniz gerekir. Her üniversitenin kendine göre belirlediği SAT puanı vardır. Bu puanlar ile üniversitelere tercih yapabilirsiniz. Bazı üniversiteler ise SAT puanı istemez veya minimum düzeyde ister. Bu tarz durumlarda da sınavsız bir şekilde okuyabilirsiniz.

Almanya’da Üniversite Sınavı Var Mı?

DSH tarzında Almanca yeterliliğinizi kanıtlamanız için dil yeterlilik sınavına girmeniz gerekir. Türkiye bulunan üniversite sınavlarından yeterli puanı alıp bir üniversiteyi kazanmanız lazım. Daha sonra Almancanızın yeterli olduğunu bir dil sınavı ile kanıtlayıp üniversitelere başvuru yapmanız gerekir. Bu şekilde Almanya’da üniversite okumanız mümkündür. Almanya’nın kendi öğrencilerine üniversite giriş sınavı yaptığı bilinmektedir.

Avrupa’da Üniversite Sınavı Var Mı?

Evet, Avrupa’da üniversite sınavı vardır ancak genel olarak sınavsız olarak üniversiteler bulunur. Avrupa’da dil yeterlilik sınavları ile birlikte okumanız mümkündür. Otoriteli bazı üniversitelerde giriş sınavı bulunur.

Yurt Dışında Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün

Almanya ve Avusturya haricindeki üniversitelerde sınavsız okumanız mümkündür. ABD ve Avrupa ülkelerinde belirli üniversitelerde sınavsız üniversite imkanı vardır. Bu üniversitelerde yalnızca dil yeterlilik aranır, herhangi bir akademik sınavı uygulanmaz.

Ankara Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık İle Destek Alabilirsiniz

Merkezi Ankara’da bulunan danışmanlık firmasından her yerden ve her an destek alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerine danışmanlık hizmeti veren Vegaedu, üniversiteyi yurt dışında okumak isteyen gençlere danışmanlık sunuyor. Ankara yurtdışı eğitim danışmanlık firması arayanlar için bir öneridir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Bilgisayar İçin En iyi IPTV Uygulamaları | 14 IPTV Programı

Kaynak: https://vegaedu.com/

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir