Apple Glass’tan Heyecanlandıran Özellik

Apple Glass’tan Heyecanlandıran Özellik
apple glass tan heycanlandirici ozellik

Apple’ın uzun süredir söylentilere konu olan AR gözlüğü Apple Glass, beklenenden daha erken tanıtılabilir. Analistler gözlüğün 2023’ten önce tanıtılacağını düşündüklerini kamuoyu ile paylaştı. Patent başvurularının hızlandırılmasıda bu söylentileri doğrular nitelikte.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan rapora göre Apple, kısa süre önce ABD Patent ve Marka Ofisi’ne (USPTO) “Lokalize Optik Ayarlı Görüntüleme Sistemi” adlı yeni bir patent için başvuruda bulundu. Bu başvurunun son yıllarda ünlenen Apple Glass ile alakalı olduğu düşünülüyor.

2018 yılında yaşanan bir sızıntıda, Apple AR teknolojisine dayalı gözlüklerin 5nm çiplere sahip olacağını bildirmişti. O zamanların amiral gemisi olan iPhone X, 10nm A11 Bionic bir işlemci kullanıyordu. Son Çıkartılan cihaz olan iPhone 12’de ise 5nm çağına geçiş yapıldı. Bu da Apple Glass’ın maksimum 2 yıl içerisinde tanıtılacağının yönünde beklentilere sebep oldu.

Patent Dosyası Neler İçeriyor?

apple gozluk

Patent ayarında ortaya çıkan “Lokalize Işık Ayarı” kullanıcının bulunduğu gerçek dünyadaki ortam ışığına bağlı olarak otomatik ayarlama yapacak. Ve cihaz bunları yaparken her iki lenste birbirinden bağımsız olacak.

Daha önceki sızıntılarda kullanıcıların bu akıllı gözlük ile metin mesajlarını, e-postalarını, haritaları, oyunları ve diğer içerikleri gerçek zamanlı olarak görüntülüyebilecekleri söylenmişti. Apple Glass’ın “Optik Bileşenlerle” geleceği ve miyop insanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde otomatik ayarlamalar yapacağıda atılan iddialar arasında.

Bloomberg, MacRumor ve diğer şirketler tarafından yapılan araştırmalara göre Apple, akıllı gözlüklerini 2023’ten önce çıkarabilir. Son günlerde yapılan patent başvuruları tüm tezleri doğrular nitelikte.

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir