7 Adımda Microsoft Teams Kurulumu

Uzaktan eğitim ile birlikte bir ihtiyaç haline gelen Microsoft Teams'ın kurulumunu görselli bir şekilde anlattık.

7 Adımda Microsoft Teams Kurulumu

Microsoft Teams kurulumu için bir takım aşamalar olduğunu söylesek yanlış söylemiş olmayız. Teams, Office 365’te ekip sohbetleri yapmanızı, aramalar gerçekleştirmenizi, toplantı ve özel iletiler için sizlere imkân sunan bir sohbet platformudur. Web tarayıcınızda, Android ya da İOS sisteminizde sizlere kolaylıklar sağlayan bu programın kurulumuna birlikte bakalım.

Microsoft Teams Bilgisayara Nasıl Kurulur?

Bilgisayarınıza ya da herhangi bir Android, İOS cihazınıza bu uygulamayı indirmek için birkaç adım bulunmakta. Ekip arkadaşlarınızla sohbet ya da iş görüşmelerini gerçekleştirmek için bu adımları kullanarak teams uygulaması indirebilirsiniz.

Adım 1: Kullandığınız herhangi bir tarayıcıyı ” Teams.microsoft.com ” adresine yönlendirmelisiniz. Hesabınız yoksa Outlook üzerinden bir hesap açmalısınız.

gorsel1
 

Adım 2: Oturum açtıktan sonra Windows, macOS, İOS, Android ya da Linux cihazınıza indirmek ve yüklemeyi gerçekleştirmek için “Windows Uygulamasını Edinin” ögesini seçin.

Adım 3: Tarayıcı tabanlı uygulama sürümü, gerçek zamanlı toplantıları bazen desteklemez. Teams’e tarayıcı aracılığı ile erişmek bu zamanlarda daha hızlıdır. Uygulamayı indirmeden önce tarayıcı üzerinden erişmek istiyorsanız, “Bunun yerine Web Uygulamasını Kullan”  butonuna tıklamalısınız.

gorsel2

Adım 4: Organizasyon bu şekilde gelecektir. microsoft teams kurulumu nasıl yapılır? Sorusunu cevaplandırdık. Şimdi bir organizasyon başlatmak için “Takımlara Kaydolun”a tıklamalısınız.

gorsel3

Adım 5: Yeni bir kuruluş başlatıyorsanız “Ücretsiz Kaydolun” seçeneğine tıklayın.

gorsel4

Adım 6: E-posta girişi yapın ve ileriye tıklayın.

gorsel6

Adım 7: Ad- Soyadı ve kuruluş adını girdikten sonra “Ekipleri Kur” bölümüne girmeniz gerekmekte.

Gördüğünüz gibi teams kurulumu ve microsoft teams kullanımı çok basit işlemlere dayanmaktadır. Eğer kişilerinizi davet etmek istiyorsanız da bir takım küçük adımları izleyerek devam edebilirsiniz.

Microsoft Teams İle Kişileri Davet Etme

İş arkadaşlarınıza yeni Teams kuruluşunuza katılmak için ve onları davet etmeleri için gönderebileceğiniz bir bağlantı içeren Teams tarafından bir e-posta alacaksınız. Ekipler ilk oturum açtığınızda sizi bu bağlantı sayesinde karşılayacak. Devamında bir takım adımlar bulunmakta. Bunlar;

gorsel7

Adım 1: Solda bulunan “Ekipler” sekmesine gelin ve ardından da “Kişileri Davet Et” bölümüne tıklayın.

gorsel8

Adım 2: Kişileri doğrudan e-posta da bulunan kişi listenizden davet edebilirsiniz veya farklı e-posta adreslerine sahip olan kişileri davet edebilirsiniz. Teams uygulaması bu şekilde size kolaylık sağlamaktadır.

gorsel9

Adım 3: Burada size bağlantı gelecektir. Aşağıdaki gibi gelecek mail’e “Ekiplere Katıl” kısmına tıklamanız gerekmektedir. Böylece katılımınız gerçekleşir.Telefonda kullanabilmek için İOS ya da Android bölümlerine gelmelisiniz.

gorsel10

Microsoft teams telefona nasıl kurulur? Soruna da aynı adımları ya da maile gelen bildirimleri kullanarak hareket edebilirsiniz. Daha sonra iş arkadaşlarınız ve dilediklerinizle özgürce konuşabilirsiniz.

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir