Aave Coin (AAVE) Nedir? AAVE Kimin? Aave Coin Alınır Mı?

Aave Coin (AAVE) Nedir? AAVE Kimin? Aave Coin Alınır Mı?
aave coin aave nedir aave kimin aave coin alinir mi

Aave Coin

Son dönemlerde kripto paraların çeşitlilik kazanması ile birlikte yatırımcıların önü açıldı. Bunlardan birisi olan Aave Coin, insanların kriptolarını ödünç alıp-vermesine olanak sağlayan, merkezi olmayan bir finans protokolüdür. Peki, Aave Coin (AAVE) Nedir? AAVE Kimin? AAVE Düşer mi?  Aave Coin Alınır Mı? bu soruların tüm cevapları makalenin devamında.

Aave Coin Nedir?

Aave platformuna ait bir token olan AAVE, Ethereum (ETH) üzerinden yatırımcılara borç alıp verme işlemlerine ve diğer kripto paraların üzerinden faiz kazanma işlemlerine olanak sağlar. Ethereum tabanında çalışan Aave, akıllı sözleşmeler sayesinde yazılımı çalıştıran bilgisayarlar üzerinden yönetilir. Bundan dolayı Aave kullanıcıları farklı kurumlara kendi fonlarını yönetmeleri için ihtiyaç duymazlar. Açık kaynak kodlarına güvenmeleri yeterlidir.

aave coin grafik

AAVE Coin Kimin?

Aave, selefi ETHLend, Stani Kulechov tarafından kuruldu. O zamanlar, Ethereum’a borç verme başvurusunun eksikliğinden dolayı talep görmeyen projesi, merkezi olmayan finans var olmadan önce inşa edildi.

Kulechov, hukuk fakültesine giden ve gençliğinde yazılıma merak salmış birinin olması yanısıra Blockchain alanındaki geleceği erken görenlerden birisiydi.

Dolaşımda Kaç AAVE Coin (AAVE) Parası Var?

AAVE tokenleri, ERC-20 standardına göre oluşturulmuştur ve deflasyonist olacak şekilde tasarlanmıştır. DeFi protokolünde bir eksiklik olması durumunda, stake edilmiş tokenlar son çare olarak teminat olarak kullanılacaktır. Kullanıcılarına iade edecektir. Aave, token takası yapma planlarını açıkladı. Dolaşımdaki 1,3 milyar AAVE tokeninin, yeni basılan AAVE kripto para birimi için 1: 100 oranında takas edileceği ve toplam 16 milyon AAVE arzı oluşturacağı anlamına geliyor. (3 milyonu yedekte tutulacak.)

Aave Coin Hangi Borsadan Alınır?

Aave Coin piyasadaki neredeyse tüm borsalarda yer almakta. Resmi verilere görse 187 farklı borsada yer alan Aave Coin’i Binance üzerinden takip edebilirsiniz.

aave coin nedir

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir