Android Güncelleme Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Android Güncelleme Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım
android guncelleme

Akıllı telefonlarla hayatımıza gelen konulardan biriside sürüm güncellemesi. Hepimizin bildiği üzere android cihazlara sürekli olarak paket güncellemesi gelmekte ve bu durum cihazlarınız hakkında daha iyi güvenlik, hız vb. konuları içermekte. Peki Android güncelleme nasıl yapılır? sorusunun cevabı makalenin devamında.

Android Güncellemeleri

Android cihazlar kullanıma sunulduktan sonra dahi güncelleme almaya ve geliştirme almaya devam eder. Yazılımcılar tarafından yapılan testler ve kullanıcılardan gelen geri dönüşler sonucunda gereken iyileştirme istekleri sonucunda gerekli güncellemeler sunulmakta. Bu güncellemeler sadece mevcut yazılım konusunda değil direkt olarak sistem güncellemesi olarakta yapılabilir. Sistem güncellemesi ilk başta sistem kararlılığı konusunda tam stabil çalışmasada sonrasında yapılan ek güncellemeler ile daha çalışabilir hale gelebilir. Peki Android Güncelleme Nasıl Yapılır? Sistem Güncellemesini Nasıl Yükleyebilirim?

Android Telefon Nasıl Güncellenir?

android sistem guncellemesi nasil yapilir
android güncelleme nasıl yapılır

Çoğu zaman ufak boyutta güncellemeler gelse dahi genel olarak her yıl en az 1 kere Sistem Güncellemesi yapılır ve Android Sistemi bir üst güncellemeye geçirilir. (Android 11, Android 12) Aşağıdaki uygulayarak Android Sisteminizi bir üst seviye yazılıma güncelleyebilirsiniz.

  • Telefonun menüsünü açın.
  • Ayarlara giriş yapın.
  • Cihaz Hakkında sekmesine giriş yapın.
  • Yazılım butonuna tıklayın.
  • Yazılım Güncellemeleri sekmesi üzerinden yeni sürümü indirin.
  • Yeni güncellemeyi kurun.

Çoğu zaman düşük boyutlu güncellemeler yüklense dahi az önce söylediğimiz gibi her sene büyük boyutta br güncelleme cihazlara sunulmakta. Bu durumdan dolayı bir Wi-Fi bağlantısına bağlıyken güncellemelerinizi yüklemenizi tavsiye ederiz.

Android Sistem Güncellemesi Nasıl Kontrol Edilir?

android sistem guncellemesi kontrolu nasil yapilir
Android Sistem Güncellemesi Nasıl Kontrol Edilir?

Bazı kullanıcılar dalgınlık ile birlikte sistem güncelleme bildirimlerini silebilmekte. Bu tür durumlar ise Android Geliştiricileri yazılım güncellemesi kontrolü menüsünü oluşturmuş durumda. Peki Android Güncelleme Nasıl Kontrol  Edilir?

  • Telefonun menüsüne giriş yapıyoruz.
  • Ayarlara giriş yapıyoruz.
  • Yazılım Güncellemesi sekmesine giriyoruz.
  • İndir ve Yükle sekmesine tıklıyoruz.
thumbnail
Önerilen Yazı
Whatsapp’tan Telegram’a Sohbet Geçmişi Aktarma Nasıl Yapılır?

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir