Asus’un Yeni TUF ve ROG Laptop Modelleri

Asus’un Yeni TUF ve ROG Laptop Modelleri
asus tuf rog laptop

Asus, CES 2021 ile yeni TUF ve ROG serisi laptop modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. AMD Ryzen 5000 serisi işlemciler ve RTX 30 serisi ekran kartları ile güncellenecek olan bu modeller, dizüstü bilgisayar sektöründe piyasayı sarsacak gibi duruyor . 12 Ocak Salı günü düzenlenecek olan etkinlikle yeni modelleri kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Bilgisayarların Zirvesi Süper Bilgisayarlar

TUF ve ROG Modelleri Tanıtıma Hazırlanıyor

2020 yılında TUF model dizüstü bilgisayarlarını tanıtan Asus bu modellerinde AMD Ryzen işlemci kullanmış ve kullanıcılardan oldukça fazla olumsuz geridönüş almıştı. Termal tasarım konusundaki eksikliği ve hatalarıda kullanıcılar tarafından  eksik görülen noktalardan birisiydi.

 

Bu sene çıkacak olan yeni TUF modelinin ise daha modern olması bekleniyor. Aynı zamanda cihaz hakkında bir video paylaşan ve tasarımı hakkında bilgilendirmeler yapan ASUS bu modelinde cihazın termal tasarımına dikkat etmiş gibi duruyor. 4 Egzoz fan destekli olacak olan bu cihazda, soğutma konusunda problem çıkmadığı sürece kullanıcılar tarafından tercih edilebilir.

Videoda gösterilenlere göre TUF modelinde M.2 SSD girişlerinden bir tanesi ısıtmanın aktarıldığı bakır borulara yakın bir şekilde görünüyor, bu durum SSD nin çalışma kapasitesini ve performansını düşürebilir. Cihazın hemen yan tarafında bir tane daha M.2 SSD girişine sahip laptop, hacmi büyük bir batarya ile bizlere ulaşabilir.

 

CES 2021 etkinliğinde yeni ROG model dizüstü bilgisayarlarınıda tanıtmayı düşünen ASUS, yeni ROG modellerindeki sızıntılar detaylı olmasa da panel tarafında 2K çözünürlükte 165 Hz yenileme hızı ile kullanıcılarına sunulması bekleniyor. 2021 model TUF ve ROG modellerinde Ryzen 5000 serisi işlemcilere sahip olacağı söylentilerin arasında. Ryzen 7 5800H ve Ryzen 9 5900H gibi üst seviye işlemcileri RTX 3080 gibi amiral gemi ekran kartı ile görebilir, en üst düzeyde kullanım hissiyatını yakalayabiliriz.

 

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir