Sokağa Çıkma Yasaklarının Kalkacağı Tarih Belirlendi!

Sokağa Çıkma Yasaklarının Kalkacağı Tarih Belirlendi!
sokaga cikma tarihlerinin kalkacagi tarih

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan yaptığı açıklamalarda kısıtlamalar ile birlikte vakalarda bir hayli düşüş olduğunu belirtti. Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan “Kısıtlamalar ile birlikte vakalar sadece bir ayda 7 binden 1500 civarlarına düştüğünü, 1. doz aşıların yapılma tarihini 15 Ocak gibi düşünürsek 2. doz 28 gün sonra yapılacak. 15 Şubat’tan sonra kısıtlamaların kaldırılmasını düşünmek daha uygun olur” dedi.

covid kisitlamalari ne zaman kalkacak

Sokağa çıkma yasaklarının sona ermesi ve restoranların açılması için 15 Şubat tarihi olması beklenirken, Habertürk yazarı Muharrem yazısında “Sağlık Bakanlığı ve yetkililere” dayandırma yaparak önemli bilgileri paylaştı! Yasakların kalkacağı tarih 15 Mart!

Muharrem Sarıkaya yazısında şunlara yer verdi:

‘Hedefimiz 15 Mart’ta bu sayıya ulaşmamız halinde yasakların büyük bölümünü kaldırmak, okulları ve restoranları açabilmek…’

Kaynak: ODA TV

 

 

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir