Cardano (ADA) Coin Nedir? BTC Türk’e Geldi!

Cardano (ADA) Coin Nedir? BTC Türk’e Geldi!
cardano coin nedir

Cardano coin, hesaplama ekosistemi oluşturmak amacı ile ortaya çıkan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Diğer kripto birimlerden farklı olarak akademik çalışmalara değer veren ve bu bağlamda sürekli olarak akademisyenlerle iş birliğini sürdüren ADA coin, neredeyse kusursuz alt yapısıyla geleceğe dair olumlu sinyaller veriyor. Dilerseniz, Türk borsalarında da yeni yeni görülen bu coinin detaylarına inelim;

Cardano (ADA) Coin Ne Yapmak İstiyor?

Blockchain teknolojisinde yer alan ve Proof-of-stake konsensüs mekanizması çerçevesinde çalışmalarını sürdüren Cardano ekibi, yeni bir pos algoritması ile birlikte kripto para borsasında eşi olmayan bir konuma gelmek istiyor.

Cardano (ADA) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

İlk olarak herhangi bir kripto para borsasına kayıt yaptırmak zorundasınız. Cardano satın almak için Türk borsalarından ‘’BTC Türk’’ borsasından faydalanabilirsiniz. Peki, nasıl olacak?

  1. BTC Türk Borsası sitesine giriş yapınız.
  2. Kayıt ekranından bütün bilgileri doğru girerek kayıt olunuz.
  3. Eğer, kripto para cüzdanınız varsa ‘’Kimlik doğrulaması’’ yapınız.
  4. Yoksa, normal bir şekilde devam edebilirsiniz.
  5. Bakiye yükleme alanında ‘’Kredi kartı’’ ve ‘’Havale’ yöntemleri ile ödeme seçenekleri sunulmuştur. Bunlardan birini seçiniz.
  6. Ad-Soyad-Tc bilgilerinizin uyuştuğu banka hesabından ödeme yapın ve bakiyenizi yükleyiniz.
  7. Daha sonra borsa Cardano coin alım ekranından uygun fiyatı bekleyin ve satın alınız.

Cardano / ADA Grafiği 2021’De Ne Olacak?

Cardano grafiği 17.11.2020 tarihi itibari ile bu şekildedir. Yayını okuduğunuz tarihte değişkenlik göstermiş olabilir.

ADA grafik analizi kısmına geçecek olursak; İlk çıktığı andan itibaren piyasalara ‘’Bilim’’ kaynaklı güven veren Ada Coin, geçmiş günümüze yaklaşık 10 kat artış göstermiş durumda. Bu kadar büyük artışın elbette ki sebepleri var; yeni iş birlikleri, yeni kripto para borsalarına giriş, ağ genişletme çalışmaları. Son aylarda ise sabit bir şekilde seyreden ADA grafiği, önümüzdeki günlerde yükselişe geçebilir. 0.11 seviyelerinde ciddi güç toplaması bu tahminimizin sebebi.

Cardano Madenciliği Yapılabilir Mi?

Proof of stake mekanizmaları ile işleyen Cardano coinin de ne yazıkki madencilik faaliyetleri yapılamamaktadır. Cardano madenciliği, şirket tarafından imkansız hale getirilmiştir. Cardano temin etmek için herhangi bir kripto para borsasından alım yapmanız gerekir.

BTC Türk Borsası’nda ADA Coin Rüzgarı

Türk kripto para borsalarına da gelen ADA Coin, BTC Türk Borsası’na eklendi. Bundan sonra Türk yatırımcılar da Türk Borsa’sı üzerinden Cardano al-sat yapabilecek.

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir