En İyi 4 Elektrikli Araba Modeli

Değişen dünya ile birlikte yeni nesil araçların farkına varın.

En İyi 4 Elektrikli Araba Modeli
elektrikli araba modelleri

Elektrikli araba modelleri sıralamamızı iki ölçüte göre yaptık. Bu ölçütlerden birisi uzun yol mesafesi ikincisi ise araç içerisindeki teknolojik özellikleri olacak. Dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak ve doğaya verilen zararı en aza indirmek için üretilen elektrikli otomobiller, azalan fosil enerji kaynaklarına da alternatif olarak günümüzde yavaş yavaş tercih edilmeye başlanmıştır. Peki, hangi markaların, hangi modelleri iyi? İşte, detayları;

Elektrikli Araba Marka ve Modelleri

  • Smart Fortwo Electric Drive
  • Kia Soul EV
  • Tesla Model X
  • Volkswagen e-Golf

1) Smart Fortwo Electric Drive

En iyi elektrikli arabalar listemizin ilk sırasında yer alan bu araç 99 km’lik sürüş mesafesi ile diğer araçların sürüş mesafesinin bir hayli altında ancak bu aracın özelliği çok farklı. Şehir içerisinde yapılan seyahatlarda yüksek manevra yeteneği ile ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra boyutu ve hızı da gayet uygun. Eğer, park yapma konusunda problemleriniz varsa ‘’Akıllı park’’ sistemi olan bu aracı düşünebilirsiniz.

2) Kia Soul EV

2018 senesinde ortaya çıkan ve sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulan Kia Soul Ev, yaklaşık 178 km sürüş mesafesi ile ortalama bir konumda bulunuyor. Diğer elektrikli araba modelleri ile kıyaslamak gerekirse; bu aracın sesi neredeyse yok!

3) Tesla Model X

Elektri araba sektöründe çağ açan Tesla şirketi, son yaptığı tasarımları ile bu sektöre yön vermeye devam ediyor. 0’dan 100’e yaklaşık 3 saniyede çıkan bu araç, hem performans hem de sürüş menzili ile diğer araçlardan farklı bir konuma sahip.

Tesla Model X 381 ile 474 kimometre arasında mesafeye ulaşabiliyor. Peki, bu keskin aralık neden var? Motorun kullanım gücüne göre menzil değişebilir. Daha az hız ile daha yüksek kilometreler yapılabilir.

4) Wolkswagen e-Golf

2018 yılında piyasaya sürülen e-Golf, standart bir Golf’ten farksız olarak görünebilir. Ancak, onu farklı kılan motoru. Diğer Golf modellerinden farklı olarak 134 hp’lik elektrikli motoru bulunan e-Golf modeli, sadece 2 özellik ile normal golflerden ayrılıyor. Bunlar ise; jantlar ve farlar. Elektrikli araba modelleri arasında şık bir tasarıma sahip olan e-Golf Tesla kadar olmasa da yüksek motor gücüne sahip.

Content Director

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir