Dahili Wifi Nedir? Televizyonda, Mobildeki Anlamı

Dahili Wifi Nedir? Televizyonda, Mobildeki Anlamı

Dahili wifi, harici başka cihaza ihtiyaç duymadan televizyonun kablosuz yerel ağına bağlanmasına yardımcı olan teknolojiye verilen isimdir. Televizyondaki wi-fi ise bilgisayardaki videoyu açma ve internete girme imkanı sağlamaktadır. Kablosuz internetin güzel deneyimini yaşamak amacı ile içerisinde dahili wifi özelliği bulunan cihazları tercih edebilirsiniz. Son günlerde ortaya çıkan Smart Tv’ler bunun en güzel örneğidir.

Televizyonda Dahili Wifi Ne Demek?

Televizyonda dahili wifi, cihazın içinde wifi adaptörünün olması ve bu adaptör sayesinde internete bağlanmasını sağlamaktadır. Dahili wifi genelde smart televizyonlarda yer almaktadır. Akıllı televizyonlarda; dahili hafıza, internet üzerinden ya da flash bellek ile uygulama yüklenebilen, medya formatı (mp3, dvd, divx ve benzeri) olmadan uygulamaları çalıştırabilen, dlna bağlantısı ile bilgisayardaki birçok medya dosyasını çalışmasını sağlayan cihazdır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Flavel Hangi Markanın Yan Ürünü? Kimin? Hangi Servis?

TV’de Wİ-Fİ Ne İşe Yarar?

Akıllı telefonlar ve akıllı televizyonlar aynı wifi bağlantısına bağlandığında ekran yansıtma uygulaması ile ağ paylaşılmaktadır. Televizyonun ayarlar bölümünde yer alan ‘’Ağ ve İnternet Ayarları’’ bölümünden internet bağlanma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Netflix, Amazon ve Youtube gibi kanallara erişim sağlanarak multimedya deneyimi yaşanmaktadır. Televizyonda yer alan kanallardan sıkılan kişiler için iyi bir alternatiftir. Bunun dışında; uygulamalar, çevrimiçi alışveriş, sosyal paylaşım ağları, müzik, internet tarayıcıları ve medya oynatıcıları gibi hizmetlere de erişim sağlanmaktadır.

Televizyonda WLAN Ne Demek?

Yüksek radyo dalgaları frekansı yardımı ile televizyonda internetin bağlanmasını sağlamaktadır. Kablosuz yerel alan ağı olarak isimlendirilen WLAN, televizyonda internet erişimi sağlamaktadır.  Akıllı teknolojik cihazların genelinde WLAN bulunmaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Hi-Level TV Nerenin Malı? Kimin? Alınır mı? Tüm Yorumlar

Dahili Wifi Yok Ne Demek?

Dahili wifi yok yazısı kablosuz internet paylaşımının olmadığı anlamına gelmektedir. Bunun yerine ethernet girişi olup olmadığı kontrol edilmelidir. Dahili wifi yok ise uzaktan internete bağlanamazsınız ve bu durumda da kablo girişini kullanmanız gerekir.

Android Wifi Yok Ne Demek?

Android wifi yok sorunu genellikle yönlendiricinin internete bağlı olmadığında ortaya çıkan bir sorundur. Bu durumda öncelikle yönlendiricinin bağlı olup olmadığını kontrol etmek gerekmektedir. Sorunun wifi ağı ile olduğunu anlamak için aynı ağa başka bir cihazın bağlanması gerekmektedir. Yeni bağlanan cihazdan internete erişilip erişilmediği kontrol edilmelidir.

Sorun çözülmedi ise yönlendirici de sıkıntı olabilir. Ethernet kablosunu yönlendiriciye bağlanıp bağlanmadığı kontrol edilmelidir. Ardından yönlendirici tekrar başlatılmalıdır. Sorun hala çözülmedi ise ISS’nin web sitesine giriş kimlik bilgisi ile girilmelidir. Burada herhangi bir hata oluştuysa düzeltip yeniden bağlanma denenmelidir.

Keşfet: Onvo TV Nasıl

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir