iPhone SE Plus’ın Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!

iPhone SE Plus’ın Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!
iphone se plus cikis tarihi

Geçtiğimiz senenin Nisan ayında piyasaya sürülen  iPhone SE oldukça iyi özelliklere sahip olsa da pek çok eleştirilere maruz kalmıştı. iPhone bu eleştirileri göz önüne almış gibi duruyor ki iPhone SE Plus’ın üzerine çalıştığını açıkladı. Telefonun çıkış tarihi ve detayları da gün yüzüne çıktı.

Apple, 2016 yılında ilk serisini çıkardığı iPhone SE modeli ile etki yaratmış ve dikkat çekmeyi başarmıştı. İlk çıkartılan cihaz  5S modelinin kasa yapısına sahipti. Dönemine göre tam bir fiyat performans olan bu cihazın 2. serisi ise 2020 yılında piyasaya sürüldü. iPhone 8 benzeri bir cihaz olan iPhone SE 2020 Edition ilk cihaz kadar dikkat çekmese de yine fiyat performans ürünü olmayı başardı. Fakat kullanıcıların yine tek bir şikayeti vardı “Ekran küçük kardeşim“.

Apple, daha büyük ekranlı iPhone SE Plus ile geliyor!

iphone se plus teknik ozellikler
iPhone SE Plus Teknik Özellikler

Bugün ortaya çıkan yeni raporlara göre iPhone SE Plus olarak adlandıracağı cihazının bazı özellikleri şu şekilde olabileceği öngörülüyor:

  • 6,1 inç IPS Ekran
  • Apple A14 Bionic İşlemci
  • 12 MP Arka Kamera
  • 6 MP Ön Kamera

6 portre ışık efekti, OIS, Smart HDR3 ve Touch ID ile gelecek olan bu cihaz ek olarak IP 67 sertifikasına sahip olacak. iPhone SE Plus çıkış tarihi ve fiyatına gelecek olursak net bir zaman ve fiyat yok fakat raporlara göre cihaz 499 Dolar (Vergiler hariç 3,693 TL) ve 2021 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Kaynak: MsPowerUser

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir