Tesla 500 Milyar Dolar Değeri Geçti

Şahsi serveti 128 milyar dolara ulaşan Elon Musk yenilikçi vizyonuyla üretime devam ettiği Tesla markasıyla büyümeye devam ediyor.

Tesla 500 Milyar Dolar Değeri Geçti
tesla elon musk dijitekno e1606651935631

Bill Gates’i dünyanın en zenginleri listesinde geçerek ikinci sıraya yerleşen Elon Musk’ın şirketi Tesla artık 500 milyar doları geçerek rekor kırdı.

Öncü elektrikli otomobil markası Tesla’nın hisse senetleri 400 milyar doları geçerek General Motors, Ford Motor Company ve Fiat Chrysler’i geçerek otomobil dünyasında zirveye yerleşmişti. 2020 yılında her zorluğa rağmen yükselişine devam eden Tesla rekor üstüne rekor kırmaya devam ederek hisse değerini yüzde 550 arttırarak 500 milyar dolar değeri geçti ve hızlı yükselişe devam ediyor.

tesla-500-milyar-dolar-değerini-aştı
Kaynak: Google

Elon Musk’ın Değeri Tesla İle Büyüyor

Tesla engellenemeyen hızlı yükselişi sayesinde kurucusu olduğu Elon Musk’ı dünyanın en zenginleri içinde ikinci sıraya yükseltti. Serveti 128 milyar dolara ulaşan Elon Musk’ın listede geçtiği isim ise Microsoft’un kurucusu Bill Gates.

Geçmişte hakkında değer kaybıyla ilgili bir çok haber çıkan Tesla, yenilikçi çalışmaları sayesinde tüm kötü günleri geride bırakarak Toyota’yı da geçti ve bize göre en iyi olduğunu kanıtladı. Bizim için elbette kıyaslanamaz bir fark var. Kesinlikle Toyota Prius’u, Tesla Model X‘e tercih mi edemezdik.

 

 

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir