Instagram, Canlı Yayınlarda Katılımcı Sınırını 4’e Yükseltti

Instagram, Canlı Yayınlarda Katılımcı Sınırını 4’e Yükseltti
instagram live rooms

En çok kullanılan sosyal medyalardan birisi olan Instagram, 2 kişi ile sınırlı olan canlı yayın katılımcı sayısını yeni güncellemesi ile 4’e çıkardı. Yeni gelen bu özelliğin bu hafta içerisinde tüm cihazlara ulaşması bekleniyor.

Facebook’un yan firması olarak bilinen sosyal medya devi Instagram, kullanıcı deneyimini daha iyi bir hale getirmek adına yeni özellikler üzerinde çalışıyor. ABD’li şirketin herkesin evde olduğu bu dönemde üzerine yoğunlaştığı özelliklerden biriside “Live Rooms” oldu.

Live Rooms isimli yeni gelecek bu özellikle beraber 2 kişiyle sınırlı olan canlı yayın sınırı 4’e çıkartıldı. Bu özellik ile birlikte fenomenlerin birlikte iş birliği yapmaya teşvik ediyor.

Instagram canlı yayın kullanıcı sayısını 4’e çıkartıyor

instagram canli yayin sayisini 4 e cikardi

Aynı anda canlı yayına katılan kişileri sayısını artırmak, influencerların daha fazla kitleye hitap etmesi adına daha yararlı olacağa benziyor. Potansiyel takipçi sayısında da artıracak olan bu özellik sayesinde influencerlara yeni bir takipçi ve gelir kapısı oluşturacağa benziyor. Bunun yanısıra bir diğer yeni gelecek özellik ise Cluphouse‘a benzer bir özellik. Cluphouse, aynı anda 10 ila 8.000’den fazla kişinin odalara katılıp sadece ses tabanlı bir uygulama olarak bilinmekte.

Bu durumda Cluphouse’un sadece iOS cihazlarda olmasının ve sadece davetiye yolu ile kullanılması Instagram Live‘ı öne çıkarıyor. Bugün itibarı ile kullanıma sunulan bu özellik hafta içerisinde  tüm kullanıcılara ulaşacağı düşünülüyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Cluphouse Hesabı Nasıl Silinir?

 

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir