Cluphouse Android Sürümü İçin Kolları Sıvadı

Cluphouse Android Sürümü İçin Kolları Sıvadı
cluphouse android surumu icin kollari sivadi

Son zamanlarda en çok kullanılan sosyal platformlardan birisi olan Cluphouse, Android uygulamasını piyasaya sürmek için kolları sıvamış durumda. Sesli sosyal ağ uygulamalarından birisi olan Cluphouse ekibi, Android sürümünü geliştirmeye başladıkları sızdırıldı. iOS kullanıcılarının ardından uygulama artık Android kullanıcıları için de yakın zamanda erişime açılacak gibi duruyor.

Cluphouse Android’e Geliyor

cluphouse android

Haber, Mopewa Ogundipe tarafından Cluphouse ofisini ziyaret ettiği esnada duyduğunu belirtti. Yazılım geliştirici konuyla ilgili olarak resmi Twitter hesabından konuyla ilgili olarak:

Beni tanıyorsanız, muhtemelen yalnızca iOS uygulamaları hakkındaki düşüncelerimi biliyorsunuzdur. Bu nedenle, sosyal ağın Android’e aktarılmasıyla uğraşan ekibe katıldığım için heyecanlıyım.”

Veri Sızıntıları Yaşanmıştı

Geliştirme süreci ve ekibin büyüklüğü Cluphouse tarafından henüz açıklanmasada gelecekte Android  platformunda piyasaya sürülmesi muhtemel. Cluphouse Mart 2020’de faaliyetlerine başlamıştı. 2021’in ilk çeyreğinde uygulama bir anda büyük bir patlama yaşayıp sadece Şubat ayında 3,6 milyon kullanıcıdan 8 milyon kullanıcıya ulaştı.

Bazı kullanıcılar hizmetteki veri gizliliğinden şüphe duyup hesaplarını silme kararı aldı. 22 Şubat’ta kimliği belli olmayan bir kullanıcı tarafından odadaki konuşmaların kayıt altına alınıp üçüncü bir kaynakta yayınladığı ortaya çıktı.  Bir Cluphouse yetkilisinden gelen açıklamaya göre verileri paylaşan kullanıcının kalıcı olarak engellediğini ve bazı güvenlik kurallarını güncellediğini duyurdu. Bazı geliştiriciler ise platformun veri koruması sağlayamayacağını düşünüyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Cluphouse Hesabı Nasıl Silinir?

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir