Monster Hangi Ülkenin Markası? Yerli Mi? Alınır Mı?

Monster Hangi Ülkenin Markası? Yerli Mi? Alınır Mı?

Monster Notebook, 2000 yılında kurulan Türkiye menşeili dizüstü bilgisayar markasıdır. Firmanın kurucusu İlhan Yılmaz, bilgisayar teknolojisi endüstrisi üstüne yoğunlaşıp günümüze kadar getirmeyi başardı. Firma, masaüstü bilgisayar performansına sahip taşınabilir bilgisayar üretmeyi hedefleyip başarmış ve slogan haline getirmiştir. Türkiye’de Ankara, İstanbul ve İzmir şehirlerinde mağaza ve teknik servisleri bulunur. Online satış ve teknik destek kanalı ile Türkiye’nin her noktasına hizmet eder.

Monster’ın Sahibi Kim?

Monster’ın kurucusu İlhan Yılmaz’dır. İlhan Yılmaz, 1975 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi’nden 1996 yılında mezun olduktan sonra 2000 yılında Fokus Bilgisayar’ı kurdu. Monster bilgisayar serilerini Türk mitolojisinden aldığı isimler ile adlandırır. Bunlar; Abra serisi, Tulpar serisi, Huma serisi, Semruk serisi ve Markut serisidir. İsimlerin hepsi Türk mitolojisinde yer alan yaratıkların ismidir.

Monster Nerede Üretilmektedir?

Monster, Türkiye’nin İstanbul şehrinde üretmektedir. İşlemci ve ekran kartı işletim sistemlerini yurt dışından alıyor ve birleştiriyor. Teknik servis ve destek ekipleri Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunuyor.

Monster Yerli Mi?

Monster yerli bir firmadır. Dizüstü bilgisayarın içindeki işletim sistemi parçalarını ithal edip birleştiriyor ve Monster markası adı altında topluyor. Türkiye dışında Lefkoşa, Dubai ve Berlin’de faaliyet gösteriyor. 1000 metrekarelik alanda Avrupa’nın en büyük oyun deneyim mağazası olarak yurt dışında faaliyetlerine devam ediyor.

Monster Hangi Marka RAM Kullanıyor?

Monster, Laptoplarında DDR4 ve SODDIMM marka RAM kullanıyor. 3200 Mhz standartlarında üretimi yapılıyor. Hız, kalite ve hataya yer vermemek için bazı testlerden geçip bilgisayara takılıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Onvo TV Nerenin Malı? Kimin? Alınır mı? Tüm Yorumlar

Monster Bakım Ücretsiz Mi?

Monster, ömür boyu ücretsiz bakım hizmeti veriyor. Bilgisayarı uzun süre en yüksek performansta kullanmak için ürüne düzenli bakım hizmetini sunuyor. Teknik servis tarafından verilen bu hizmet garanti süresi bitmesine rağmen ömür boyu devam ediyor. 6 ayda bir macun, iç ve dış temizliği gibi genel bakım yapılır. 6 ay dolmadan önce bakıma gönderilen ürünlere 489 Türk Lirası bakım ücreti alınır.

monster kimin

Monster Kaç Günde İade Edilir?

İadenin hesaba yansıma süresi, bankanın inisiyatifindedir. Kredi kartıyla yapılan iadeler 1 ile 10 gün içinde hesaba aktarılır. İade edilen laptop Yurtiçi Kargo ile ücretsiz gönderilebilir.

Monster Kaç Günde Gelir?

Monster kargoya verildikten sonra yurtiçi gönderimlerde en fazla 3 iş günü içinde teslim edilir. Siparişin durumunu öğrenmek için ‘’Hesabım’’ menüsünün altında yer alan ‘’Siparişlerim’’ seçeneğine tıklayarak takip edebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
iPhone İndirilen Dosyalar Nerede? Hangi Dosyada?

Monster Randevu Sistemi

  • Adım 1: İlk olarak Monster randevu almak için buraya tıklayın.
  • Adım 2: Ekranın üstünde yer alan ‘’Monster Randevu Sistemi’’ bölümüne giriş yapın.
  • Adım 3: Randevu tipinden ‘’Teknik Servis Ziyareti’’ seçeneğini işaretleyip ‘’İleri’’ yazısına tıklayın.
  • Adım 4: ‘’Servis Tipi’’ bölümünden bakım ya da onarım seçin, arıza varsa ‘’Arıza Tipi’’ bölümünden donanım ya da yazılımı seçip ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 5: Şehir ve ilçe seçildikten sonra nasıl teslim edileceğini seçin.
  • Adım 6: tarihi ve saati belirleyip ‘’İleri’’ bölümüne tıklayın.

Not: Ürün teknik servise teslim edildikten sonra belli bir süre beklemeniz gerekir. Bakım işlemi bittiğinde telefonunuza mesaj gönderilir.

Keşfet: Hi Level Nerenin Malı?

Monster Alınır Mı?

İnsanların ihtiyaçlarına yönelik modeller çıkaran; iş ve oyun bilgisayarlarını özel olarak tasarlayan Monster, fiyat performans ve bakım garantisi sebebi ile alınır. Eğer, grafik işleri ile uğraşıyorsanız ve sürekli olarak Apple Macbook kullanıyorsanız, Macbook tavsiye edebiliriz ancak oyun performansını yüksek tutmak istiyorsanız ve diğer markalardan biraz daha uygun fiyatlı bilgisayar arıyorsanız bu markayı tercih edebilirsiniz. Bakım randevu sistemi ile sürekli olarak bakım seçeneği sunmaları ve ürünlerinin arkalarında durmaları da bir tercih nedeni olabilir. Buna paralel olarak MSI, Asus ve HP gibi markaları da listenize alabilirsiniz.

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir