Hi-Level TV Nerenin Malı? Kimin? Alınır mı? Tüm Yorumlar

A101, Bim ve Şok gibi zincir marketlerde satılan Hi-Level televizyonları hakkında merak edilen tüm detaylar.

Hi-Level TV Nerenin Malı? Kimin? Alınır mı? Tüm Yorumlar

Hi-Level TV, Trium Grubu’nun Türkiye’ye getirdiği bir markadır. Firma, İstanbul merkezli çalışmalarını yürütür. Firma kullanıcılar tarafından son zamanlarda en çok alınan ürünler arasına girmiştir. Büyük teknoloji mağazalarının çoğunda da yavaş yavaş yerini almaya başlayan Hi Level, görüntü kalitesi olarak da iyi bir kullanıcı deneyimi sunar. Hali hazırda ürünün bu derecede tercih edilmesinin en önemli nedenleri, fiyatının uygun olması ve performans olarak iyi bir verim sağladığının görülmesidir.

İsteğinize göre değişebilen boyutları, görüntü kalitesi ve sunduğu hizmet ile uzun yıllar kullanıma uygun olan Hi Level, aynı zamanda servis avantajları ve garanti kapsamı ile de size güven verir. Son olarak Hi Level marka televizyonlar, herhangi bir markanın yan ürünü değildir. Kendi başına bir marka olarak karşımıza çıkar.

Hi Level TV Kimin?

Hi Level, Trium Grubu’na ait olan bit Türk markası olarak karşımıza çıkar. Parçalar yurt dışından getirilir ve montajı ülkemizde, İstanbul’da birleştirilir. Satış işlemleri ve depolama işlemleri de dahil olmak üzere bütün operasyon ülkemizde yönlendirilir. Bu nedenle yurt dışından herhangi bir ülkeye ait olduğunu söylemek yanlıştır.

Hi Level TV Hangi Markaya Ait? Neyin Yan Ürünü?

Hi Level markası kendi başına bir ürün grubunu oluşturur. Hiçbir markanın yan ürünü olarak üretilmez. Birçok parçası yurt dışından getirilir ve Türkiye de birleştirilir. Bu durumdan dolayı Türk markasıdır. Vestel ise garanti ve satış işlemlerini gerçekleştirir.

Marka ucuz olması ve fiyat performans ürünü olması nedeniyle herhangi bir markanın yan ürünü olarak algılansa da kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir. Trium Grubu ürünü dağıtıcı firmasıdır.

Hİ Level TV Servise Kim Bakıyor?

Hi Level yetkili servisi olarak Vestel’dir. Vestel servis tarafını üzerine almadan önce Sunny markasının servisi ile işlemler yapılıyordu ancak günümüzde Hi Level marka televizyon aldığınızda Vestel servis çalışanları işlemleri yürütür. Cihazın garanti süresi genel olarak 2 yıl olarak bilinir. Garanti süresini uzatmak için ürünü aldığınız mağaza ile iletişime geçerek ek ücret verip uzatmanız mümkündür.

Vestel her ne kadar Hi Level TV için yetkili servis olsa da Vestel servisi bulunmayan farklı şehirlerde ve bazı ilçelerde anlaşmalı olan teknolojik tamir firmaları hizmet verir. Bu durum servis kalitesinin devamlılığını sağlamak için yapılmış bir uygulamadır.

Hi LEVEL TV Nerede Üretiliyor?

Hi Level üretim yeri İstanbul’dur. Trium Grubu tarafından bütün işlemler İstanbul merkezli olarak yürütülür. Bu duruma paralel olarak bir Türk firması olan Vestel de servis işlemlerini sağlar. Önceden Sunny ile çalışan firma günümüzde işlemleri Vestel ile yürütür.

Hi Level TV Servisleri ve Kalitesi

Hi Level TV servis kalitesi Vestel güvencesi altındadır. Eğer bulunduğunuz yerde Vestel servis hizmeti sağlanamıyorsa bölgedeki diğer anlaşmalı servis firmaları size hizmet verir. Genel olarak kaliteden memnun birçok müşteri bulunur. Vestel kalitesiyle gerekli işlemler kolaylıkla yapılır ve sizin için en iyi hizmet verilir.

Hi Level TV Android Mi?

Hi Level TV Android ve Smart TV olarak üretim yapar. Seçim size kalmıştır. İstediğiniz tarzda ürünü almanız mümkün. Android TV ve Smart TV arasındaki farkları iyice araştırarak isteğinize göre seçim yapabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Onvo TV Nerenin Malı? Kimin? Alınır mı? Tüm Yorumlar

İlginizi Çekebilir: Reeder Nerenin Malı?

Hi Level TV Kullanıcı Yorumları

Hi-Level kullanıcı yorumları, forum ve sözlüklerden derlenmiştir.

 • 101 marketlerden aldığım ürün, Android Tv olmasına rağmen Chrome buit in özelliğine sahip değil. Görüntü aktarmasını başarılı bir şekilde yapamıyorum. Smart TV’lerde dahi bu özelliğin bulunuyor olmasına rağmen Android Tv’de bulunmamasına anlam veremiyorum.
 • 2022 yılında almış olmama rağmen ekran üzerinde dikine çizgiler bulunuyor. hiçbir şekilde televizyon izleyemiyorum.
 • A-101 marketten aldığım 39 inc Tv kurulum için 400 lira istendi. Bu konuda oldukça mağdur olduğumu düşünüyorum.
 • Aldığımız Hi Level TV görüntü kalitesi çok düşük olarak geldi. Çözüm için kurulumu yapan kişilere gönderdik uzun süredir bekliyoruz.
 • Hi-Level marka 39 inç TV aldım ve 2 ay sonra ürün arıza yaptı. Bu nedenden dolayı 101 markete bildirimde bulundum. Fakat market yeterli bilgiye sahip değildi.

hi level televizyon

Hi Level TV Ne malı?

Hi Level TV İstanbul merkezli bir üründür. Üretici firma Trium Grubu’dur. Firma, İstanbul üzerinden bütün satış ve üretim organizasyonunu yürütür. Hi Level Tv’lerin satışını için farklı mağazalara bayilik ve satış izni verir. Bu şekilde Türkiye’nin her noktasına satış imkânı sağlanır.

Hi Level TV Satış Satış Noktaları?

Hi Level satış noktaları; BİM, A 101, ŞOK gibi birçok zincir market başta olmak üzere birçok teknolojik markette satış işlemi gerçekleşir. Ürünü mağazadan alabileceğiniz gibi internet üzerinden almanız da mümkündür. Genel olarak mağaza satış yerlerinden bilgi alarak satın alma işlemini yapmak çok daha doğrudur.

Hi Level TV Satın Alınır mı?

Hi Level TV fiyat ve performans alınabilir bir üründür. Eğer fiyat olarak uygun ve performans olarak da iyi seviyede bir geri dönüş almak istiyorsanız Hi Level tam size göre bir üründür. Özellikle üretiminin ülkemizde olması fiyat açısından daha uygun olmasını sağlamaktadır. Orta segment bir ürün sayılmasına rağmen oldukça iyi bir kullanıcı deneyimini sunmaktadır.

Örneğin, Hi-Level 40HL710 40” Full Hd Smart Led TV A101’de 4000 TL civarında satılan bir üründür. Ürünün eş özelliklerine sahip diğer markaların fiyatları 5000 – 6000 TL iken Hi-Level marka televizyon 4000 TL civarındadır. Fiyat performans olarak düşünülebilecek bir markadır. Zincir marketlerde satılması da zamanla kullanımının yayılacağının işaretidir.

Hİ Level TV Kurulum Ücretli Mi?

Hi Level kurulum ücretlidir. Yetkili servisi arayarak kurulum talep edebilirsiniz ancak böyle bir zorunluğunuz yoktur. Eğer, Hi Level TV kurulum hakkında bilginiz yoksa kurma konusunda problemler yaşayabilirsiniz. A101 gibi bir markette 460 lira gibi bir fiyat belirlenmiştir. Bu ücret bulunduğunuz ile ve ilçeye göre değişiklik gösterebilir. Özellikle enflasyon kaynaklı olarak ücretin artması mümkündür.

Hi Level TV Kanal Ayarlama Nasıl Yapılır?

 • Adım 1: Cihazı açın, anten kablonuzu takın ve dili “Türkçe” olarak belirleyin.
 • Adım 2: Sağ ok tuşuna basarak bir sonraki menüye geçiş yapın.
 • Adım 3: Saat dilimini “İstanbul” olarak ayarlayın.
 • Adım 4: Sağ oka basarak Wi-Fi ayarınızı yapın.
 • Adım 5: Şimdi sağ oka basın ve karşınıza gelen ekranda “Uydu” seçeneğini girin.
 • Adım 6: Sağ oka basın ve “Uydu Ayarları” penceresinin karşınıza çıkmasını bekleyin.
 • Adım 7: Menüde bulunan 4. Seçenek olan “Türksat 3A/4A” seçeneğine tıklayın.
 • Adım 8: Sağ ok tuşuna basın ve kumanda üzerinde bulunan “Mause” tuşuna basıp bütün seçenekleri aktif edin. Teker teker seçme imkanınız da bulunuyor tek tek seçme işlemi de yapmanız mümkün.
 • Adım 9: Şimdi sağ oka tıklayın. Burada “DISEqC1.1” olan bölümü “LNB1” olarak işaretleyin.
 • Adım 10: Diğer seçeneklere dokunmayın ve kumandanın mavi tuşuna basarak arama yapın.
 • Adım 11: “Tüm Kanalları Ara” seçeneğine girin ve kanalların yüklenmesini bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra cihaz otomatik olarak kanalları karşınıza çıkaracak.
 • Adım 12: “Menü” tuşuna basın. “Kanal Kurulumu” seçeneğine basın. “Kanal Düzenleme” işlemini yapın ve dilediğiniz gibi kanalları oluşturun.

İlgili İçerik: Onvo TV Nerenin Malı?

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir