Xiaomi Redmi 9 Kasma Problemi ve Çözümü

Xiaomi Redmi 9 Kasma Problemi ve Çözümü
xiaomi redmi note 9 kasma problemi

Xiaomi son yıllarda hayatımıza giren telefon firmalarından olup uygun bütceli modelleri ve amiral gemi cihazları ile her kullanıcıya hitap ediyor. Samsung, Apple gibi firmaların arasından sıyrılıp kısa sürede büyük bir pazar payına sahip olan bu firma Xiaomi Redmi 9 modelinde kronik bir sorun ile karşı karşıya. Kullanıcılar tarafından forumlarda konuları açılan bu kronik sorunun yazılım kaynaklı olduğunu ve sistemin kullanım esnasında çok fazlaRAM kullandığını kullanıcılar belirtmiş durumda.

Xiaomi Redmi 9 Kasma Sorunun Çözümleri

Eğer sorununuz RAM kullanımı değil ise (bazı modellere göre 2 GB’a kadar düşük) aşağıdaki çözümlere göz atmanızda fayda var.

  • Pil Tasarrufunu Kapatın

Ayarlar > Pil >  Uygulama Pil Tasarrufu > Kasma Problemi Yaşanan Uygulama > Pil Tasarrufu (Önerilen) modundan “Kısıtlama Yok” moduna çekin

xiaomi redmi note 9 kasma problemi cozumu dijitekno

 

Telefonunuz uygulamayı kullanım esnasında herhangi bir kısıtlamayla karşı karşıya kalmayacak ve arkaplanda çalışmayacak. Bu da telefonumuzun kullanım esnasıda daha çok işlem yapmasını sağlayacak. Xioami Redmi 9 Kasma sorunun çözümüne buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Not: Buradan sonra bahsedeceklerimiz bir profesyonel eşliğinde yapılması önerilir ve kesinlik sunmaz.

  • Hard Reset veya Custom ROM’a dönüş yapın

  • Developer (Geliştirici) Modu

HW overlays kısmı sağa kaydırarak “Disable HW overlays”  kısmını açın.  (altlardan yukarı doğru çıkın “Media” sekmesinin üstünde, menüde çok fazla sekme var dikkatli olun.)

Çözüm 2: Çentik (notch) ayarlarından en alttakini seçin.

Çözüm 3: Oyun içi kasma probleminiz var “Optimiser”ı  kapatın.

thumbnail
Önerilen Yazı
3 Yöntemle Xiaomi Virüs Temizleme İşlemi

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir